В Україні шукають фахівців для роботи на півдні: обіцяють зарплату понад 50 тисяч на місяць

В Україні шукають фахівців для роботи у найпівденнішій точці. Зарплата, яку обіцяють тим, хто буде там працювати, становить 54 тисячі гривень на місяць. Природно, що на таку зарплату передбачений конкурс.

В Україні шукають фахівців для роботи на півдні: обіцяють зарплату понад 50 тисяч на місяць - today.ua

Оголошення про конкурс розмістили на сайті Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ). Переможцям конкурсу випаде робота на українській антарктичній станції Академік Вернадський, розташованій на 65-му градусі південної широти. Південніше цієї станції на сьогодні наша країна нічого немає.

Набір фахівців оголошений в 27-му Українську антарктичну експедицію на 2022-2023 роки.

"У цьому році чекаємо більше заявок на конкурс від кандидатів і кандидаток, адже, по-перше, восени минулого року уряд суттєво збільшив зарплату для наших полярників, у середньому до 54 тис. грн на місяць, і тепер в Антарктиду можна їхати не тільки за неймовірними враженнями ", - пишуть на сайті НАНЦ.

Кого шукають для роботи на станції

В основному працювати на станції доведеться ученим. Дослідження проводяться за різними науковими напрямками. На жаль, філологів, істориків, культурознавці і юристів (при всій повазі до цих професіоналів) не шукають.

Високі зарплати готові платити фахівцям, які представляють такі напрямки:

  • науки про життя;
  • науки про Землю;
  • фізичні науки.

Із технарів потрібні: дизеліст-електрик, системний адміністратор і системний механік. В Україні шукають фахівців для роботи на півдні: обіцяють зарплату понад 50 тисяч на місяць Загалом, для зимівлі на станції зазвичай відбирають колектив із 12 осіб. Серед них - 7 учених, 3 інженерно-технічні працівники, а також лікар і кухар. Дублерів не передбачено. Всі фахівці - в єдиному екземплярі. Тому вони мають бути професіоналами високої проби і повністю виправдовувати свою зарплату.

Прийом анкет для участі у відборі триватиме до 3 вересня. Далі на претендентів чекають три етапи відбору. За результатами третього етапу і сформують команду.

Крім вимог до професіоналізму учасників команди, є ще й специфічні вимоги: відмінне фізичне і психічне здоров'я, комунікабельність і неконфліктність. Все-таки членам команди доведеться тривалий час спілкуватися лише у своєму вузькому колі в умовах вічного холоду та обмеженого простору.

Правда, до послуг полярників - необмежений інтернет, що все ж набагато спрощує умови їхньої добровільної ізоляції.

Судячи з оголошення, учених в експедицію чекають з науковими ступенями та значним послужним списком із попередніх місць роботи. Інших обмежень (за віком, статтю, орієнтацією) немає.

При цьому підвищені вимоги до психічної стійкості членів експедиції не випадкові. Справа в тому, що під час 25-ої експедиції на Академіку Вернадському сталася трагедія: наклав на себе руки 35-річний кухар, який до цього був учасником чотирьох антарктичних експедицій. Кажуть, чоловік вкоротив собі віку через нещасливе кохання.

До речі, українською ця станція стала лише в 1996 році, а до цього нею володіла Великобританія. Однак британські полярники покинули станцію ще в 1954 році - після того, як там, один за одним, наклали на себе руки п'ять учасників експедицій.

ДЖЕРЕЛОuac.gov.ua