В Україні запроваджують єдину електронну медичну картку на кожного жителя: у чому небезпека нововведення

Автор: Марченко Любов

В Україні планують запровадити електронні медичні картки для кожного пацієнта. Єдина електронна медична карта міститиме всі медичні відомості про пацієнта: чим і коли його щеплено, на що хворів, від чого лікувався, які оперативні втручання були в його організм, і які результати його аналізів. Проте, незважаючи на очевидну зручність такого ресурсу, українці побоюються, що всі їхні медичні таємниці стануть загальновідомими.

В Україні запроваджують єдину електронну медичну картку на кожного жителя: у чому небезпека нововведення - today.ua

Про нововведення, що готується, розповіла на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Марія Каркевич.

За словами чиновниці, саме пацієнт буде власником медичної інформації про себе. Причому немає значення, де він лікувався – у державному, комунальному або приватному медичному закладі. В електронну карту будуть заноситись відомості про всі його захворювання та призначене йому лікування від них.

"У перспективі це звільнить медичні заклади від паперових картотек, а пацієнтів - від колекції медичних виписок удома", - каже чиновниця.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

В Україні запроваджують єдину електронну медичну картку на кожного жителя: у чому небезпека нововведення Вже зараз співробітники медичних закладів, незалежно від їхньої форми власності, будуть зобов'язані заповнювати відомості про пацієнтів в електронній формі. Загалом до системи буде внесено дані про 34 мільйони українців із 5,5 тис. медичних закладів. Звичайно, це стане гідною та ефективною альтернативою паперовим карткам, які незбагненним чином анігілюють губляться то вдома у пацієнта, то у реєстратурі поліклініки.

Вже сьогодні в систему внесено близько 700 мільйонів нових медичних записів із різних клінік. А в перспективі такий облік стане тотальним. Звісно, лікарям буде набагато простіше зорієнтуватися в анамнезі пацієнта та обрати ефективне лікування.

Доступ у систему зможуть мати як самі пацієнти, так і, звичайно, всі медики, які їх лікують. І саме в цьому широкому доступі українці вбачають реальну загрозу. Вони побоюються, що медична таємниця перестане бути таємницею і стане загальним надбанням, яке можна буде тиражувати "з легкої руки" будь-якого лікаря. Адже далеко не всім людям хотілось би, щоб увесь світ знав про їхні захворювання. Тим більше, що в деяких випадках це може бути використане проти людини. Наприклад, при прийомі на роботу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Громадяни, які вже прокоментували таке нововведення, вважають, що у такому разі вся інформація про пацієнта має бути знеособлена та закодована. Втім, навряд це щось змінить. Адже все одно лікар знатиме справжнє ім'я пацієнта.

Нагадаємо, після підвищення зарплати, медпрацівників стали масово примусово переводити на півставки.