В Україні створять єдину базу ДНК: чиї зразки обов'язково увійдуть до неї

Автор: Марченко Любов

В Україні буде створена єдина база ДНК. У всіх громадян зразки не братимуть. Але деяким доведеться здати в неї свій біоматеріал примусово.

В Україні створять єдину базу ДНК: чиї зразки обов'язково увійдуть до неї - today.ua

У парламенті України зареєстровано законопроект №4265, що стосується державної реєстрації геномної інформації людини. Іншими словами, йдеться про створення єдиної бази, в якій будуть зберігатися зразки ДНК громадян.

Почувши про закон, що готується, багато українців сполошилися. Мовляв, у всіх будуть примусово брати зразки ДНК. Однак творці законопроекту поквапились заспокоїти громадян: у всіх брати не будуть. Але є деякі категорії громадян, в яких ДНК обов'язково візьмуть на зберігання.

"Це буде стосуватися не всіх українців, не буде масового забору ДНК, як про це пишуть деякі ЗМІ", - поспішив заспокоїти співвітчизників глава правоохоронного комітету Верховної ради Денис Монастирський.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Обов'язковому відбору зразків ДНК для зберігання в єдиній базі підлягають лише кримінальні елементи, близькі кровні родичі людей, зниклих безвісти, а також неупізнані трупи. В Україні створять єдину базу ДНК: чиї зразки обов'язково увійдуть до неї Причому, навіть кримінальникам не усім доведеться здавати свої зразки. Йдеться про тих осіб, яких притягнуто або які притягалися до кримінальної відповідальності за особливо тяжкі злочини проти життя людини, її здоров'я, а також особи, які вчинили злочини сексуального характеру.

"І зараз є така процедура відбору ДНК на причетність до злочину. Але тепер, маючи базу ДНК, ми точно зможемо знайти злочинця, якщо він вже не вперше скоює злочини, і є в цій базі даних", - пояснив нардеп.

Окремою категорією йдуть також військовослужбовці, причому всі: і строкової служби, і контрактники, і добровольці. Правда, їхні ДНК не будуть зберігатися в базі МВС, а будуть міститися в особовій справі кожного військового. Вони можуть бути задіяні у разі загибелі військового або пропажі його безвісти. Тоді за зразком ДНК можна буде упізнати, кому належить тіло. Втім, будемо сподіватися, що ця інформація ніколи не знадобиться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ідентифікувати військових, на жаль, не завжди вдається. Скільки наших людей були знайдені закатованими на окупованих територіях - і впізнати їх можна було тільки за аналізом ДНК", - пояснив Денис Монастирський.

Нагадаємо, в Україні також будуть видавати сертифікати громадянам, вакцинованим від коронавірусу. Їх видаватимуть громадянам, які пройшли подвійне щеплення. Всі сертифікати будуть єдиного міжнародного зразка.

Головне