В Україні починається вакцинація дітей: що потрібно знати, щоб не зашкодити щепленням

В Україні розпочинається вакцинація дітей. Її дозволило проводити МОЗ України. Вакцинуватимуть від коронавірусу дітей віком від 12 до 17 років. Слід також зауважити, що вакцинація не буде масовою чи примусовою. Її проводитимуть за бажанням та згодою батьків. Однак є протипоказання до вакцинації дітей, про які слід знати.

В Україні починається вакцинація дітей: що потрібно знати, щоб не зашкодити щепленням - today.ua

Чим проводитимуть вакцинацію дітям?

Її робитимуть препаратом Pfizer. Це єдиний препарат, який офіційно затверджений для вакцинації саме цієї вікової групи. Причому у США та Європі вакцинацію дітей віком від 12 років розпочали ним ще з літа.

Які умови мають бути витримані щодо вакцинації дитини?

  • По-перше, дитина має бути на момент вакцинації здорова. Тобто, жодних симптомів простудних захворювань чи загострення хронічних захворювань не повинно бути.
  • По-друге, у неї мають бути зроблені всі інші щеплення, які вона отримувала за віком.
  • По-третє, у дитини не повинно бути протипоказань до вакцинації.

В Україні починається вакцинація дітей: що потрібно знати, щоб не зашкодити щепленням

Які протипоказання до вакцинації?

  • Вакцинація протипоказана дітям, якщо в анамнезі є непереносимість одного з компонентів вакцини. Наприклад, була алергічна реакція на нього.
  • Не можна також колоти другу дозу вакцини дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини Pfizer/BioNTech. Повторне вакцинування потрібно відкласти до того, як будуть зроблені висновки вчених щодо його доцільності і можливості.
  • Не слід проводити вакцинацію також і дітям, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром (до отримання додаткових наукових даних).

Однак при цьому, якщо в дитини був міокардит, не пов'язаний з вакцинацією від коронавірусу, і якщо вона більше не спостерігається у кардіолога, то її можна вакцинувати.

Дітям віком від 12 до 17 років вводять дві дози вакцини Pfizer (0,3 мл) з інтервалом від 21 до 28 діб.

Нагадаємо, пасажирам метро у Києві, які не мають ковід-сертифікату, загрожують штрафом у розмірі 17 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua