В Україні можна буде дистанційно зареєструвати вогнепальну зброю. Це зменшить частку корупції у питаннях реєстрації зброї та прискорить сам процес.
Проте головну ставку творці реєстру роблять не спрощення процедури реєстрації, а на оздоровлення криміногенної ситуації в Україні. Вони вважають, що з початком роботи реєстру правоохоронні органи зможуть контролювати обіг вогнепальної зброї в країні, а також швидко розкривати і попереджати можливі злочини. Проблема ця назріла давно, адже, згідно з оцінками, кожен шостий житель України володіє "стволом".
Реєстрація такої зброї онлайн стане можливою із початком функціонування Єдиного реєстру зброї, який ось-ось почне діяти. Його розробку завершують у Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС.
Зокрема, українці легально володіють 1,3 млн. вогнепальної зброї. Проте згідно з тією інформацією, яку має Генеральна прокуратура, нелегальної зброї в країні набагато більше, ніж легальної. Причому з початком воєнних дій на сході нашої країни "на руках" у цивільного населення виявилося дуже багато "вогнестрілів".
За приблизними оцінками, зараз на руках населення є від 3 до 5 млн. одиниць незареєстрованої вогнепальної зброї. Тобто кожен шостий українець має "ствол". Саме ця незареєстрована зброя здебільшого і є потенційним джерелом криміналу. Створення Єдиного реєстру зброї проблеми повністю не вирішить, проте її масштаби можна зменшити, кажуть у МВС. Зокрема, буде простіше розслідувати злочини, вчинені із застосуванням такої зброї.
Нагадаємо, екс-спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що українці поки що ментально не готові до дозволу на загальне володіння вогнепальною зброєю.