У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою

Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний або квартальний тарифні плани. Однак назад повернутися на річний у них вже не буде можливості. Втім, економісти кажуть, що повертатися і не буде сенсу, тому що оплата за місячним тарифом в цілому може виявитися вигідніше, ніж за річним.

У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою - today.ua

"З 1 травня 2021 поставки природного газу побутовим споживачам здійснюються на умовах базової річного пропозиції, крім тих споживачів, постачання яких здійснюються за фіксованою ціною протягом періоду більше трьох місяців і який триває після 1 травня 2021 (поставка природного газу таким споживачам здійснюється на умовах базової річної пропозиції з дати закінчення зазначеного періоду) ", - записано в проекті, який розробили в НКРЕКУ.

Іншими словами, всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. Не переведуть поки лише тих, які і так перебувають на річних тарифах, і термін дії цих річних тарифних планів станом на 1 травня ще не закінчиться. Їх переведуть пізніше, коли їхні колишні річні договори підійдуть до кінця.

У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою Споживачі зможуть відмовитися від річного тарифу і перейти на місячний або квартальний. Можна буде також змінювати і постачальника газу. Все це, звичайно, потрібно буде оформити документально. А ось повернутися назад на річний тариф, як ще недавно планували в Кабміні, вже не вийде: місячний так місячний.

Хоча, в результаті оплата за місячним тарифом може виявитися дешевшою, ніж за річним

Чому так? Так може статися тому, що вгадати, як складуться взимку ціни на ринку газу, постачальники не можуть. Безумовно, вони будуть вищі, ніж літні, проте наскільки вищі, ніхто не знає. Тому, щоб не прогоріти зі своїми річними тарифами і не залишитися за підсумками року зі збитками, постачальники будуть змушені закладати у річній тариф цінові ризики. Тобто, виставляти свідомо більш високу ціну, ніж вона може бути насправді.

А ось оплата за місячним тарифом влітку буде однозначно нижче, ніж взимку. А взимку - як Всевишній розпорядиться з погодою, і як там накрутять за формулою "Роттердам+".

Тому всім нам, і споживачам, і газовикам, в кінці квітня належить зробити непростий вибір. Добре хоч з тарифом на електроенергію все буде простіше. Його обирати нам не доведеться.

ДЖЕРЕЛОubr.ua