У Карпатах розцвіли рідкісні орхідеї і червонокнижні сибірські іриси - невимовне видовище (фото)

У Карпатах розцвіли рідкісні рослини, які входять до Червоної Книги України. Втім, їхня привабливість не тільки в їхній унікальності, але і в красі. У знаменитій Долині нарцисів розцвіли сибірські іриси та рідкісні орхідеї. Про це розповідають у Facebook-акаунті Карпатського біосферного заповідника.

У Карпатах розцвіли рідкісні орхідеї і червонокнижні сибірські іриси - невимовне видовище (фото) - today.ua

Незважаючи на те, що цій місцевості дали назву нарциси, цвітіння в Долині не припиняється після того, як закінчується їхній сезон. Правда, цьогоріч, через холодну весну, там усе змішалося.

В Долині, як і раніше, продовжують цвісти нарциси. Зазвичай сезон їхнього цвітіння завершується до середини травня, проте в цьому році він почався на два тижні пізніше, і тому нарциси ще цвітуть щодуху. Однак за цей час встиг піднятися жовтець, і його шалене жовте цвітіння затьмарює білий колір пелюсток нарцисів. Тому туристи, які потрапили в Долину нарцисів саме в ці дні, дещо розчаровані. У Карпатах розцвіли рідкісні орхідеї і червонокнижні сибірські іриси - невимовне видовище (фото) Втім, їхнє розчарування тут же з лишком компенсують розквітлі іриси та орхідеї. Як відзначають фахівці заповідника, червонокнижні сибірські іриси прикрасили Долину синіми квітучими острівцями. У Карпатах розцвіли рідкісні орхідеї і червонокнижні сибірські іриси - невимовне видовище (фото)

Як допомогли ірисам буйволи

Причому, іриси буйно розцвіли на тих ділянках, де в минулому році паслися карпатські буйволи.

"У цьому році масові сині куртини ірисів відмічаються на облікових ділянках, на яких в 2020 році з 15 квітня по 15 жовтня був організований випас буйвола карпатського. Були відведені три ділянки, які активно заростають деревами та кущами і відсутні суцільні зарості нарциса. Ділянки огороджені електропастухами", - пишуть в інформації біосферного заповідника.

У Карпатах розцвіли рідкісні орхідеї і червонокнижні сибірські іриси - невимовне видовище (фото) Вчені заповідника також повідомляють, що загалом у Долині нарцисів росте понад півтисячі видів різних рослин, причому 22 з них водять до ЧКУ. У Карпатах розцвіли рідкісні орхідеї і червонокнижні сибірські іриси - невимовне видовище (фото) Нагадаємо, в Україні введуть податок на імпортні троянди. Законодавці пішли на такий крок, щоби підтримати вітчизняних квітникарів. Через жорстку конкуренцію на ринку квітів в Україні ця галузь зазнає збитків.

ДЖЕРЕЛОfacebook