Коронавірус Дельта - штам, який прийшов до нас із Індії - вже в Україні. На жаль, реальної чисельності, як і реального місця проживання тих, хто вже інфікований Дельтою, ніхто не знає. Підступний штам може знаходитись зовсім поруч, і ніхто не може бути впевнений, що завтра він не вразить його.
Епідемія Дельти може поширитись Україною набагато швидше, ніж попередні штами, буквально за кілька днів. Однак підступність коронавірусу Дельта не тільки в тому, що він передається вдвічі швидше, ніж "звичайний" ковід. Він ще і в багатьох випадках вражає людей, які вже перехворіли на коронавірус або мають щеплення від нього.
"15 червня цього року Центр з контролю захворювань США (СDC) вніс Дельту в список штамів, що викликають занепокоєння. Це штами, які вислизають від імунітету, як вакцинального, так і природного, і набагато інтенсивніше передаються. Ви пам'ятаєте, як усе швидко розвивається. Із сьогоднішнього дня на завтра - нема коли думати. Зараз усе добре, а буквально за ніч, грубо кажучи, може "накрити", - попереджає лікар-епідеміолог Ольга Голубовська.
Причому Голубовська попереджає про те, що вакцинуватися потрібно, поки в країні не почалася масштабна епідемія коронавірусу Дельта. Адже коли поруч будуть знаходитися хворі люди, щеплюватися може бути пізно. Тоді людина, не знаючи інфікована вона вже чи ні, піддає себе додатковому ризику.
"Зараз тим, хто не має імунітету, краще скористатися ситуацією і вакцинуватися, тому що, коли люди прищеплюються в період швидкого зростання і величезної кількості хворих, - вони себе піддають додатковому ризику зараження", - попередила медик.