Українцям радять зібрати “тривожну валізу“ на випадок війни

Автор: Марченко Любов

Перед лицем воєнної загрози, про яку кажуть політики, українцям дали пораду, як підготуватися на випадок можливої воєнної атаки супротивника. Може статися, що громадянам доведеться поспішно залишати свої будинки. У цьому випадку потрібно мати при собі мінімальний набір виживання - так звану "тривожну валізу".

Українцям радять зібрати “тривожну валізу“ на випадок війни - today.ua

Про те, що має бути в цьому наборі речей, розповіли фахівці ДСНС.

  • Насамперед, у цій валізі обов'язково мають бути особисті документи, а також їхні ксерокопії. Їх краще тримати у водонепроникному пакеті.
  • Обов'язково слід мати аптечку з мінімальним необхідним набором ліків та медикаментозних засобів. Крім традиційних знеболюючих препаратів, а також антигістамінних, жарознижувальних, антибіотиків широкого спектру, потрібно мати препарати від розладу шлунка і отруєння. Крім того, якщо ви приймаєте якісь препарати постійно, бажано мати при собі їхній запас хоча би на кілька місяців. Знадобляться також перев'язувальні матеріали, дезінфікуючі, джгути, медичні маски та кілька одноразових шприців.

Українцям радять зібрати “тривожну валізу“ на випадок війни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • У "тривожній валізі" також має бути мінімальний запас засобів гігієни.
  • Якщо у вас поганий зір, слід мати також запасні окуляри або контактні лінзи.
  • З одягу - тільки найпрактичніше і необхідне: пару змін білизни, шкарпеток, устілки, термобілизну, найкраще - спортивний одяг на заміну, водонепроникну куртку, рушник, який можна швидко висушити, зручну пару взуття на зміну.
  • З інших речей – спальний мішок, каремат, металевий посуд, ліхтарики – звичайний і налобний, свічки, запасні батарейки, сірники (упаковані у водонепроникний пакет), павербанк, блокнот і кілька звичайних олівців (це надійніше, ніж кулькова ручка).
  • Стане в нагоді також і мобільний телефон, хоча снаряди можуть потрапити у вишки мобільного зв'язку і зруйнувати їх. Тому про всяк випадок бажано мати при собі сім-карти кількох мобільних операторів із потрібними номерами телефонів та поповненими рахунками.
  • Їжі брати багато не потрібно. Вона швидко псується. І, крім того, великий запас їжі займає багато місця та чимало важить. А "тривожна валіза" (найчастіше це рюкзак) не повинна бути надто важкою, щоби ви могли з нею доволі довго пересуватись. Тому з їжі краще мати мінімальну суху пайку на три дні, 1 літр питної води, таблетки для очищення води, а також горіхи (очищені), сухофрукти, шоколад і кілька енергетичних батончиків.

Весь цей набір бажано тримати зручно упакованими в рюкзаку, щоб у разі термінової евакуації не метатись по квартирі у пошуках потрібних речей, а взяти свою "тривожну валізу" і вирушити до оголошеного пункту евакуації.

Популярні зараз

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

Нагадаємо, на тлі розмов про російське можливе військове вторгнення в Україні стрімко зростає курс долара. Аналітики кажуть, що для цього немає економічних передумов, лише політичні.