Українцям розповіли, де і як у них перевірятимуть COVID-сертифікати

Вже з 21 жовтня українців почнуть перевіряти на наявність у них COVID-сертифікатів. Перевірку можуть затіяти у будь-яких місцях: у громадському транспорті, в закладах харчування, в магазинах, на ринках і взагалі в усіх місцях, де зазвичай скупчується багато людей.

Українцям розповіли, де і як у них перевірятимуть COVID-сертифікати - today.ua

Хто має право здійснювати перевірку?

Право на таку перевірку отримали співробітники Держспоживслужби, Центру контролю і профілактики хвороб на місцях, а також патрульні поліцейські.

Як будуть здійснювати перевірку?

Перевірити громадян на наявність, а також достовірність документів про щеплення можна буде за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке вже розроблено і буде встановлено, зокрема, на планшети патрульних поліцейських. Українцям розповіли, де і як у них перевірятимуть COVID-сертифікати Воно дозволить перевірити достовірність поданого документа і в паперовому, і в електронному вигляді. Програма буде аналізувати QR-код, відсканований з представленого документа.

Що стосується паперових документів, то вони, крім іншого, повинні містити додаткові реквізити: інформацію про те, яким препаратом прищеплювали власника сертифіката, кількість отриманих доз вакцини, а також підпис лікаря та мокру печатку офіційної установи охорони здоров'я.

Нагадаємо, в регіонах, де оголошено "жовтий", "оранжевий" або "червоний" рівень карантину, проїзд у громадському транспорті буде дозволений тільки за наявності COVID-паспорта або результату негативного ПЛР-тестування на COVID-19.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua