Today.ua

Українські біженці у Швейцарії: скільки можно легально перебувати у країні, та як отримати роботу

Швейцарія відчинила свої двері для українських біженців. Потрапити до країни можна за спеціальною програмою S. Українці, які прибули до країни, мають право на роботу, навчання, медичне обслуговування та отримання житла.

Так, потрапити до Швейцарії громадяни України можуть із Польщі, Румунії або Угорщини. Після прибуття їм потрібно стати на облік у Федеральному центрі притулку (протягом перших 90 днів). Право на проживання в країні діятиме один рік, з можливістю продовження, якщо війна в Україні не закінчиться. Дозвіл на постійне проживання у Швейцарії можна отримати через п'ять років проживання у країні.

Отримати безкоштовне житло українці, які втекли від війни, зможуть у гуртожитках або у волонтерів, які готові розмістити переселенців у себе вдома. Можна спробувати шукати тимчасовий притулок на сайтах надання житла Прихисток, EU4UA або Shelter for Ukraine. Зняти житло за гроші у Швейцарії без посвідки на проживання досить складно. Можливо, українцям зроблять виняток, але дешевше за 1000€ на місяць квартиру у Швейцарії ви не знайдете. Якщо винаймати житло через агенство, то доведеться заплатити ще чималу комісію. Найкраще шукати квартиру самому через сайти нерухомості.

Статус S у Швейцарії надає право на роботу. Одразу після реєстрації та отримання статусу біженця українці можуть спробувати шукати роботу. Однак, з цим можуть виникнути труднощі, тому що потрібно знати одну з мов - німецьку, французьку або італійську, для того, щоб вільно спілкуватися з місцевими людьми.

Соціальна допомога для переселенців становить до 1500 франків на місяць на особу. Ці гроші виплачуються з бюджету муніципального органу, в якому поселяється біженець.

Мінімальна заробітна плата у Швейцарії на сьогоднішній день близько 2800-5300 швейцарських франків (або 3010-5070 доларів) на місяць для кваліфікованих спеціалістів та 2200-420 4515 доларів для працівників без кваліфікації.

Раніше повідомлялося, на яку роботу можуть розраховувати українські біженці у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ