Україна може залишитися без китайської вакцини від коронавірусу

Китайська вакцина від коронавірусу CoronaVac може стати для українців недоступною. Китай пригрозив українській владі, що припинить поставки своєї вакцини в Україну. Приводом для шантажу стала спільна заява понад чотирьох десятків країн із закликом до китайського уряду негайно дозволити доступ незалежних спостерігачів в провінцію Сіньцзян, під яклою підписалася і наша країна.

Україна може залишитися без китайської вакцини від коронавірусу - today.ua

Передісторія цієї заяви така. У березні цього року Євросоюз, США, Канада і Великобританія ввели санкції проти деяких китайських держчиновників нібито через порушення прав людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі (СУАР), де компактно проживають мусульмани-уйгури.

Головна промислова галузь в СУАР - бавовняна. Там вирощують бавовну, яка потім йде на експорт в багато країн світу. Під впливом санкцій багато світових гігантів, що займаються виробництвом спортивного одягу, були змушені відмовитися від китайської бавовни. Бавовну в СУАР вирощують в основному механізованим способом. Тому заяви про те, що в Китаї влада утискає мусумальманську меншість, змушуючи її каторжно працювати, трохи перебільшені.

Насправді, все це - частина політики стримування Китаю, який завойовує дедалі більшу частину світового ринку. Звідси й надумані проблеми з порушенням прав людини. Це зовсім не означає, що вони там (як і всюди у світі) не порушуються, проте аж ніяк не за національною або релігійною ознакою. Однак тему активно педалюють в ООН. Наслідком цього стала та сама заява, яку в числі інших підписала й Україна. Україна може залишитися без китайської вакцини від коронавірусу Китай, звісно, ніяких спостерігачів до себе не пустить. Однак у Піднебесній вирішили трохи налякати Україну, яка і так вже неабияк насолила Китаю в історії з продажем компанії "Мотор Січ".

Китайці пригрозили нашим чиновникам, що не дадуть Україні своєї вакцини від коронавірусу, якщо та не відкличе підпис під заявою. Нашим чиновникам нічого більш не залишалося, як відреагувати на відвертий шантаж з боку Китаю.

"Україна виключила своє ім'я зі списку держав, що підримали, після того, як китайська влада попередила Київ, що заблокує заплановану поставку не менше 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 в Україну, якщо вона цього не зробить", - повідомило агентство Associated Press.

При цьому агентство посилається на свої джерела в ООН, які захотіли залишитися невідомими. Associated Press також повідомляє, що українська влада домовилися з Китаєм щодо закупівлі 1,9 мільйона доз вакцини CoronaVac в її виробника - компанії Sinovac, алее поки отримали лише 1,2 мільйона доз. В цьому ЗМІ також відзначили, що коментувати цю тему відмовилися як в Україні, так і в Китаї.

Нагадаємо, українцям розповіли характерні симптоми зараження коронавірусом Дельта - штамом, який прийшов до нас із Індії.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua