Поки багато курортних країн усе ще неохоче приймають у себе українців та інших туристів з-за кордону, в Україні чекають своїх відпускників абсолютно приголомшливі місця, незаслужено забуті вітчизняними турфірмами. Там немає багатої інфраструктури, а в деяких немає взагалі ніякої. Однак літній відпочинок у цих місцях залишить незабутні враження. Адже подібної краси і такої первозданної природи залишається на планеті дедалі менше.
Причому в одній лише Херсонській області бувалі туристи назвали три таких точки на карті, в які варто відправитися вже цього літа.
Рожеве озеро в Генічеську
Рожеве озеро дуже популярне у вітчизняних туристів. Однак, незважаючи на це, тут поки немає такої інфраструктури, щоб перетворити це озеро на місце масового паломництва. Сюди приїжджають ті любителі спокійного літнього відпочинку, хто вже раз побував тут і закохався в нього назавжди. Рожеве озеро, що входить до складу Генічеської групи водойм, знаходиться в двох сотнях кілометрів від Херсона. Свою назву - це озеро отримало від червоної водорості Дунаелли Саліни. Протягом року озеро змінює інтенсивність свого забарвлення: вона залежить від сезону. Кажуть, найкрасивіше воно у серпні-вересні. Протягом трьох століть, із середини 19-го до початку 21-го, тут процвітав соляний промисел. Зараз він закритий, проте місцеві жителі досі займаються тут кустарним добуванням мінералів. Тутешні грязі - лікувальні. У них сконцентровані хлоридно-натрієві солі, бром, йод, бор, сульфати і сульфіди. До речі, багато грязелікарень беруть сировину саме звідси.
Острів Джарилгач
Цей острів ще називають "українськими Мальдівами". Острів-заповідник, що розкинувся на 210 тисячах гектарів, немов магніт, вабить до себе любителів красивих морських заходів сонця і теплих піщаних пляжів. Це - ідеальне місце для літнього відпочинку. Відстань від острова до найближчого сухопутного пункту, Скадовська - 40 хвилин на катері. Туристичний сезон тут триває з травня по жовтень. Відпочиваючих доставляють на острів паромом і в такий же спосіб звідси, через якийсь час, забирають. Цивілізація тут є, однак вона не проросла корінням в острівний грунт. Умови заповідника не дозволяють будувати п'ятизіркові готелі і створювати індустрію галасливих розваг. Зате злиття з природою виходить стовідсоткове. Найвидатніша прикмета острова - Маяк. Подейкують, що його будували за проектом учня Ейфеля. Зараз ця споруда, на жаль, знаходиться в аварійному стані і туристам категорично заборонено підніматися на нього. Однак зробити ефектне Селфі на тлі Маяка цілком можливо. І вода біля його підніжжя - чистісінька, а море тепле і неглибоке. Загалом, якщо є рай, то він повинен виглядати саме так.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Станіславський каньйон (Херсонські гори)
Станіславський каньйон розкинувся між селами Олександрівка та Станіслав. Він входить у ландшафтний заказник "Станіславський", і його ще називають Херсонськими горами. Він знаходиться лише в 30 кілометрах автомобільної їзди від Херсона. Однак дістатися туди "на перекладних" непросто. Тому, якщо ви не на особистому авто, то краще приєднатися до якоїсь екскурсійної групи, яка туди відправляється. Каньйон цей не кам'яний, він представлений глиняними скелями. Однак глибокі ущелини і вертикальні стрімкі стіни роблять його схожим на Гранд-Каньйон у США. Масштаби, звичайно, трохи менше, однак пейзажі, мабуть, крутіші. Тому зовсім не потрібно витрачатися на дорогі авіаквитки у США, щоб насолодитися літнім відпочинком на Великому Каньйоні. Досить вибратися на Станіславський каньйон. З високих круч каньйону можна годинами заворожено дивитися на гладь лиману. І тебе не покидає відчуття, що ти - на самому краю світу. Улюблена забава тутешніх туристів - загадати бажання, стоячи над самим обривом. Кажуть, що збувається. Правда, при цьому не радять підходити до самої кромки обриву: усе ж - край світу.
До речі, українцям нагадали, хто може претендувати на тривалу відпустку. В основному, усім належить для відпочинку 24 календарні дні на рік, однак є деякі професії, які дозволяють розраховувати на більш тривалі вакації.