Уряд хоче зробити субсидії доступнішими для населення. Крім того, потрібно вирішити проблему з простроченою заборгованістю за комунальні послуги. Уряд хоче допомогти населенню розрахуватися з боргами за комуналку.
На нараді в уряді розглядали питання щодо заборгованості населення за комунальні послуги. Проблемою перейнялися не лише на місцях, але й на найвищому державному рівні. Адже на черзі - чергове підвищення тарифів на електроенергію і газ (а за ними, очевидно, підтягнуться і всі решта), а населення не може розрахуватися з боргами за те, що вже спожило.
На нараду в Кабміні під керівництвом особисто прем'єра Дениса Шмигаль покликали глав Мінсоцполітики, Міненерго, а також представників Мінфіну, Міністерства розвитку громад і територій, народних депутатів та керівництво компанії "Нафтогаз України".
Учасники наради розглядали питання щодо залучення ширшого кола населення до отримання субсидій. Прем'єр доручив профільним міністерствам ширше розгорнути інформацію серед населення щодо можливості отримання субсидій - так, щоб цим інструментом могло скористатися якомога більше громадян.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Щоправда, як це поєднати з тим, що цьогоріч на субсидії в бюджеті закладена менша сума грошей, ніж у минулому, невідомо. Та, очевидно, у влади є якісь міркування з цього приводу. Крім забезпечення ширшого доступу до субсидій, на нараді також говорили про інші заходи, які могли би стимулювати населення розрахуватися з боргами за комуналку.
Зокрема, вирішили задіяти такі методи
- Хочуть створити інструмент, який дозволить споживачам звіряти комунальні рахунки з постачальниками. Адже нерідко так трапляється, що споживачам надають до оплати рахунок, який зовсім не збігається з його показаннями лічильника. Особливо цим "грішать" постачальники газу.
- Мінфін спільно з Міненерго мають вирішити проблему погашення прострочених боргів за комунальні послуги.
- Місцева влада спільно з Мінрегіоном повинні забезпечити комунікацію з населенням щодо погашення заборгованості, а також запобігання росту боргів.
Нагадаємо, раніше компанія "Нафтогаз" повідомила, що взяла на облік усіх своїх пільговиків, і що при переході від одного постачальника до іншого жодна субсидія "не загубиться". Компанія регулярно відсилає звіти в місцеві органи соцзахисту про своїх клієнтів.