Кабінет Міністрів визначився з обсягами держзамовлення на фахівців із вищою освітою. Студенти, які вступили на бюджетні місця, будуть вчитись у вишах за рахунок держави. У цьому році Кабмін виділив вищій школі на підготовку бакалаврів 87,7 тисячі бюджетних місць. Ще майже 60 тисяч місць для навчання за рахунок держави буде віддано магістрам. Крім того, держава береться фінансувати за свій рахунок навчання 4319 аспірантів і 428 докторантів.
Загалом, на навчання за державний рахунок направлено 42,5 млрд гривень. З цієї суми 39,8 млрд гривень піде на підготовку молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів і науково-педагогічних кадрів.
Виходячи з потреб ринку, було вирішено збільшити кількість бюджетних місць саме на спеціальностях такого профілю. Таким чином, у порівнянні з 2020 роком, збільшено кількість бюджетних місць на такі спеціальності: "Кібербезпека", "Мікро- та наносистемна техніка", "Біотехнології та біоінженерія", "Біомедична інженерія", "Авіоніка", "Агрономія", "Водні біоресурси та аквакультура ".
Нагадаємо, два харківські університети потрапили в рейтинг кращих навчальних закладів світу. Це, зокрема, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна та НТУ "Харківський політехнічний інститут".