Стало відомо щодо продовження в “Дії“ терміну дії COVID-сертифікатів

Термін дії COVID-сертифікатів у цифровому сервісі "Дія" буде продовжено. В уряді вже визначилися, як це здійснити технічно, а також кому і на скільки буде продовжено період дії сертифікату.

Стало відомо щодо продовження в “Дії“ терміну дії COVID-сертифікатів - today.ua

Про те, як усе відбуватиметься, і коли остаточно визначаться зі способом продовження COVID-сертифікатів у "Дії", розповів головний санлікар України Ігор Кузін.

За словами Кузіна, COVID-сертифікати, які потрібно буде продовжити, будуть просто перевипущені в "Дії", і таким чином буде продовжено термін їхньої придатності.

"Найімовірніше, з 15 січня буде фінальна модель, як буде продовжено сертифікати в "Дії". Технічна можливість є: термін дії буде продовжено шляхом перевипуску сертифікату", - повідомив Ігор Кузін.

Стало відомо щодо продовження в “Дії“ терміну дії COVID-сертифікатів

У якому випадку термін дії COVID-сетифіката буде продовжено?

Головний санлікар також розповів, що при отриманні додаткової дози вакцини термін дії сертифіката не продовжують. Справа в тому, що додаткову дозу вакцини отримують люди з ослабленим імунітетом, яким двох доз недостатньо для вироблення адекватної відповіді імунної системи. По суті, тільки з введенням третьої дози їхній організм може сформувати достатню кількість антитіл, щоби мати можливість протистояти грізній інфекції. У них після цієї дози формується така сама імунна відповідь, як у здорових людей після другої.

До цієї категорії населення, якій рекомендована третя доза вакцини, належать такі групи людей:

  • пацієнти із ВІЛ-інфекцією;
  • пацієнти, які мають рак крові;
  • люди після трансплантації органів;
  • пацієнти після хіміотерапії або лікування гормональними препаратами.

Додаткову третю дозу вакцини зазвичай вводять пацієнтам у період від 28 днів до 3 місяців із дня отримання другої дози.

Термін дії COVID-сертифікату продовжують лише пацієнтам, які отримали бустерну дозу вакцини. Вона зазвичай вводиться у період від 180 до 270 днів після отримання другої дози. Адже з часом навіть найсильніший імунітет слабшає і потребує відновлення. Після отримання бустерної дози пацієнтам продовжуватимуть термін дії COVID-сертифікату ще на 270 днів.

Нагадаємо, в Україні цьогоріч усі готелі на гірськолижних курортах України приймають відвідувачів лише з COVID-сертифікатами або довідками про одужання від коронавірусу, або з негативним результатом ПЛР-тесту.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua