Стало відомо, чи будуть в Україні у травні додаткові вихідні

Автор: Максимов Віталій

Багато українців звикли, що щороку у травні бувають довгі вихідні, під час яких можна добре відпочити. Проте, цього року, за даними Державної служби України з питань праці, додаткових вихідних через війну з російськими окупантами не буде.

Стало відомо, чи будуть в Україні у травні додаткові вихідні - today.ua

Відповідно до трудового Кодексу, цього року 2 та 9 травня мали бути вихідними днями. Але під час воєнного стану, а він діє в Україні до 26 травня, заборонено святкові дні. Це означає, що у травні будуть просто вихідні, без святкових.

Тим часом, під час воєнного стану роботодавці можуть самостійно збільшити робочий тиждень із 40 до 60 годин (або, наприклад, до 50 годин). Однак, для цього потрібне обґрунтування, тобто без вагомих причин не можна збільшувати робочий тиждень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Стало відомо, чи будуть в Україні у травні додаткові вихідні Що може бути таким обґрунтуванням? Наприклад, те, що потрібна ефективна робота підприємства в оборонній сфері та у сфері забезпечення життєдіяльності населення. Для цього видається відповідний указ, з яким обов'язково потрібно ознайомити своїх співробітників.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Нагадаємо, раніше у РНБО України розповіли українцям про те, чи можуть їх звільнити з роботи під час воєнного стану.