США надіслали українцям летальну зброю та почали готувати до евакуації сім'ї працівників американського посольства

Вранці в суботу, 22 січня, в Україну зі США прибула перша партія озброєння, надана в рамках військової допомоги, санкціонованої президентом Джозефом Байденом. Серед озброєння, що прибуло, - майже 100 тонн летальної зброї. Цього ж дня стало відомо про евакуацію членів сімей співробітників американського посольства із Києва.

США надіслали українцям летальну зброю та почали готувати до евакуації сім'ї працівників американського посольства - today.ua

Про прибуття першої партії зброї зі США повідомили на сторінці американського посольства у Facebook. У повідомленні сказано, що допомога надана в рамках пакету військової допомоги на загальну суму 200 млн. доларів, санкціонованої президентом США Байденом.

"Ця допомога, яка включає близько 200 тис. фунтів летальної зброї, зокрема боєприпаси для захисників України на лінії фронту, демонструє тверду відданість Сполучених Штатів суверенному праву України на самооборону", - йдеться в інформації американського посольства.

США надіслали українцям летальну зброю та почали готувати до евакуації сім'ї працівників американського посольства Крім того, 19 січня адміністрацією США було вирішено відправити в Україну ще п'ять гелікоптерів Мі-17.

"19 січня адміністрація США повідомила Конгрес про намір надати Україні п'ять вертольотів Мі-17, які перебувають у запасах Міністерства оборони США та можуть бути доставлені в рамках програми надлишкових оборонних засобів ", – йдеться у ще одному повідомленні посольства США.

Для довідки: Як каже Вікіпедія, вертоліт Мі-17 є пізнішою експортною модифікацією вертольота Мі-8, розробленого в Радянському Союзі на початку 60 років минулого століття.

Із посольства США прийнято рішення евакуювати співробітників та членів їхніх сімей

У той же час, телеканал CNN повідомляє про початок евакуації членів сімей дипломатів, а також другорядних співробітників посольства з Києва. Ймовірно, евакуація розпочнеться вже наступного тижня.

США надіслали українцям летальну зброю та почали готувати до евакуації сім'ї працівників американського посольства

CNN повідомляє, що посольство запросило право на від'їзд частини людей у держдепартаменту США. У Держдепі прокоментували цю ситуацію обтічно.

"Ми, як завжди, проводимо ретельне планування на випадок непередбачених обставин у разі погіршення ситуації із безпекою", - відповіли у Держдепі.

При цьому будь-що коментувати телеканалу в Держдепартаменті відмовилися.

Водночас, CNN отримав інформацію від свого джерела, близького до оточення українського президента, що нібито Зеленський обговорював можливу евакуацію членів американського посольства з держсекретарем США Блінкеном. Український президент сказав, що це буде "надмірною реакцією".

Нагадаємо, півроку тому Ентоні Блінкен заявив, що Україна втрачає близько третини свого ВВП через корупцію. Очевидно через це США вирішили надавати військову допомогу нашій країні не грошима, а "надлишковою" зброєю.

ДЖЕРЕЛОfacebook