Шмигаль розповів про дозвіл на виїзд чоловіків за кордон у воєнний час

Автор: Марченко Любов

Виїзд чоловіків за кордон наразі заборонено. Втім, у період воєнного стану таке рішення ухвалює не цивільний уряд, а військове керівництво країни.

Шмигаль розповів про дозвіл на виїзд чоловіків за кордон у воєнний час - today.ua

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю, яке він дав одному з вітчизняних ЗМІ.

Питання про виїзд чоловіків за кордон – не в компетенції уряду. Це мають вирішувати військові. Але найімовірніше, поки в Україні триває війна, чоловікам не дозволять виїжджати за межі країни.

"Під час воєнного стану це не планується. Тут насправді військові приймають рішення, але я вважаю, що поки що йде війна, всі чоловіки мають бути в Україні", - заявив прем'єр-міністр.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Шмигаль розповів про дозвіл на виїзд чоловіків за кордон у воєнний час Офіційна статистика каже, що з початку війни за межі нашої країни виїхало 4,7 мільйонів українських громадян. Звичайно, більшість із них становлять жінки, діти і люди, які вже вийшли із призовного віку. Однак серед них виявилося чимало чоловіків. Скільки їх - зараз ніхто не дасть точної відповіді.

Хтось виїхав з України ще до початку воєнних дій, і там за кордоном його застала війна. Хтось вже після 24 лютого правдами-неправдами перебрався за кордон. Втім, їх усіх зафіксують, коли вони повертатимуться в Україну. І багатьом доведеться відповісти перед законом за те, що вони залишили країну після оголошення загальної мобілізації та ще й нелегально.

Дехто з представників сильної статі вже повернувся на батьківщину, послухавши заклики влади та погрози щодо кримінального переслідування втікачів. За останні два тижні до України вже повернулися 700 тисяч громадян. Звісно, це - не лише чоловіки, а й жінки з дітьми.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже схоже, що до кінця війни справді виїзд чоловіків за кордон буде заборонено. Водночас, багато політиків вважають, що війна в Україні може тривати довго, можливо не один рік. Тож українські чоловіки можуть надовго залишитись невиїзними.

Нагадаємо, українцям нагадали, яке покарання можуть зазнати чоловіки, які ухиляються від призову до війська.