Мінсоцполітики анонсує великі зміни у соціальному забезпеченні громадян похилого віку. Про це йшлося під час наради у президента, яка була присвячена питанням впровадження накопичувальної пенсії, а також приведення прожиткового мінімуму до реальних цін і потреб людини.
"Україна має стати країною, де зручно і затишно всім. Старше покоління повинно бути забезпечено гідними пенсіями. Ми повинні допомагати малозабезпеченим і соціально, і мотивувати їх до офіційного працевлаштування", - заявив Володимир Зеленський.
Правда, поки владі не вдається вдихнути життя у президентські тези. Накопичувальна пенсія, яку мають намір впроваджувати в Україні, ще до свого старту піддалася жорсткій критиці. Багато експертів вважають цю систему в сьогоднішніх українських реаліях нежиттєздатною, що, втім, побічно підтверджує і досвід інших постсоціалістичних країн, які намагалися йти тим самим шляхом. Після декількох років вони змушені були відмовитися від накопичувальних пенсій і повернутися до солідарної пенсійної системи.
Однак український уряд упевнений, що систему накопичувальних пенсій можна зробити життєздатною. В першу чергу, потрібно привчити людей до думки, що про їхнє забезпечення в старості має дбати не тільки держава, але й вони самі, каже глава Мінсоцполітики Марина Лазебна. Саме в цьому і полягає філософія формування накопичувальних пенсій. Лазебна стверджує, що її відомству вдалося розробити систему пенсійного забезпечення, за якої можна буде збільшити пенсії громадянам в 1,5 -3 рази. Наприклад, середня пенсія буде не 3,5 тисячі, як тепер, а близько 7 тисяч. При цьому, стверджує міністр, дефіцит Пенсійного фонду зовсім не виросте.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того в Мінсоцполітики пропонують ще одне революційне нововведення: дати громадянам можливість передавати свою накопичувальну пенсію у спадок.
"Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, будуть переходити у спадок. Добре, якщо в людини, нарешті, з'явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат", - говорить Лазебна.
Крім того, вона зазначила, що Мінсоцполітики активно співпрацює з Міністерством цифрової трансформації з питань впровадження електронних сервісів у сфері соцзабезпечення. Планується, що близько 125 послуг громадяни зможуть отримувати онлайн.
Нагадаємо, сьогодні більшість українських пенсіонерів опинилися за межею бідності. Адже за найскромнішими підрахунками сьогодні людині для підтримки свого фізичного існування потрібно, як мінімум, 3,5 тисячі гривень. Тим часом, у більшості літніх українців пенсії не дотягують навіть до цього рівня.