Літо - чудова пора, яку багато хто намагається максимально використовувати для сімейного відпочинку. Багато хто їде з дітьми до моря або ж просто відправляється до найближчої водойми, щоби хоч трохи зануритись у воду та освіжитися від задушливої спеки. Відпочинок на воді - улюблений атрибут літніх вихідних. Однак, щоб він не став трагедією, слід подбати, у першу чергу, про безпеку дітей, які будуть із вами.
Фахівці кажуть, що в найбільшу групу ризику входять маленькі діти у віці до п'яти років. Такі діти, як правило, ще зовсім не вміють плавати, і вони можуть потонути навіть у невеликому басейні, або захлинутися, впавши обличчям у відро з водою. Тому за такими дітьми слід стежити особливо ретельно - навіть коли вони знаходяться на березі. І навіть коли до найближчої водойми далеко.
А ось потонути у відкритій водоймі можуть і старші діти. Статистика говорить, що найчастіше жертвами відпочинку на воді стають хлопчики у віці від 5 до 14 років. Саме ці відчайдухи безстрашно лізуть у хвилі або самовпевнено відпливають далеко, а потім не можуть повернутися до рятівної кромки берега.
Фахівці виділяють найбільші ризики для дітей при відпочинку на воді:
- Слабкий контроль із боку дорослих. Дорослі захоплені своїми справами на березі або своїм запливом.
- Відсутність засобів порятунку.
- Купання в заборонених місцях.
- Стан наркотичного або алкогольного отруєння (так-так, на жаль, і таке трапляється, особливо в підлітковому середовищі).
Всі ці фактори ризику можуть перетворити сімейний відпочинок на трагедію, яку потім вже не виправити ніяк.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Яких правил потрібно дотримуватися, щоби відпочинок на воді не був затьмарений
- Не залишайте дітей поблизу водойми без нагляду старших. Причому бабусі з дідусями, а також старші діти за доглядальників не зійдуть. Люди похилого віку можуть просто не встигнути, або випустити з уваги вертлявого спритного малюка. А старші діти можуть захопитися грою і забути про молодшого брата чи сестру.
- Не дозволяйте дітям знаходиться у воді без дорослих, які вміють плавати. До того ж непогано, якби ці дорослі ще й вміли надати першу допомогу при утопленні.
- Не можна також купатися поблизу шлюзів, мостів і пристаней.
- Не дозволяйте дітям стрибати з човнів та інших плавзасобів в незнайомих місцях, навіть якщо вони навчені пірнати і плавати. Та й взагалі пірнати в незнайомому місці не можна нікому: ні дітям, ні дорослим. Нерідко такі стрибки закінчуються ушкодженням хребта та інвалідністю на все життя.
- Не можна запливати за межі місць, відведених для купання.
Про що обов'язково слід пам'ятати
- Не можна дозволяти дітям купатися в занадто холодній воді і дозволяти їм довго у воді перебувати. Температура води для купання повинна стартувати з +17...+19 градусів. Тривалість купання - не більше 10-15 хвилин.
- Дитина може потонути і на воді невеликої глибини.
- Дитина, що тоне, може бути так паралізована страхом, що не видасть ані звуку. Тому вона має бути постійно в полі зору дорослого.
- Дітей найкраще відпускати купатися в рятувальних жилетах.
- Найбезпечніша відстань до дитини у воді - довжина витягнутої руки дорослого.
Пам'ятайте ці правила і намагайтеся їх завжди дотримуватися, відпочиваючи з дітьми. Тоді ваш сімейний відпочинок на воді залишить по собі лише приємні враження і радісні спогади.
Нагадаємо, громадянам, які працюють за комп'ютером, належить додаткова відпустка. При цьому максимальна тривалість такої додаткової відпустки не перевищує 4 днів.