Відпочинок на Азовському морі: п'ять точок на узбережжі, де можна класно і недорого провести час

Азовське море манить відпочивальників затишними піщаними пляжами, сонцем і безліччю мілин, де можна безпечно купатися навіть дітям. Влітку українці масово линуть у знамениті курортні місця на узбережжі. Деякі з них у всіх на слуху: Генічеськ, Бердянськ, Арабатська стрілка.

Відпочинок на Азовському морі: п'ять точок на узбережжі, де можна класно і недорого провести час - today.ua

Однак є на тому ж Азовському узбережжі кілька локацій, які поки недостатньо розкручені. А тому відпочити там можна набагато дешевше, ніж у широко відомих курортних місцях. При цьому всі необхідні атрибути цивілізації є і там. Отже, коротко зупинимося на кожній з цих локацій.

Новопетрівка

Новопетрівка - селище, що розкинулось уздовж прибережної смуги в 12 кілометрах від Бердянська. На довгому піщаному пляжі, що простягнувся уздовж моря майже на 2 кілометри, місця вистачить усім. Завдяки відокремленості від великих населених пунктів, тут можна знайти майже дикі місця. Це місце чудово підійде для відпочинку тим, хто втомився від міської суєти, і просто хоче в тиші полежати на березі, послухавши шепіт морського прибою.

Водночас, тут є набір мінімальних благ цивілізації: ринок, магазини, кафе, аптеки. Завдяки мілкому і теплому морю, курортний сезон тут триває не менше чотирьох місяців: із червня до кінця вересня. А іноді, коли весна тепла, то купатися можна вже й у травні. На початку червня температура води в морі становить близько 20 градусів, а в серпні вона "закипає" до плюс 30.

Проживання у приватному секторі можна знайти за 100-150 гривень на добу з людини. А ось за готельний номер з усіма зручностями доведеться викласти близько 500 гривень з одного.

Ті, хто не звик цілими днями валятися на піску, можуть розвіятися екскурсіями в Бердянськ і до руїн Петровської фортеці.

Приморськ

Приморськ - невелике місто у Запорізькій області, назва якого говорить сама за себе. Розташоване воно на морському узбережжі. Незважаючи на те, що саме місто невелике, тут є всі атрибути повноцінного курортного міста: бази відпочинку, кафе, дискотеки, бари і, звичайно ж, банкомати, аби було де взяти гроші для цього відпочинку. Відпочинок на Азовському морі: п'ять точок на узбережжі, де можна класно і недорого провести час Добове проживання у приватному секторі обійдеться вам від 100 до 250 гривень з людини. Однокімнатну квартиру можна зняти на добу за 500-600 гривень. А ось звичайний номер у готелі буде коштувати 700, а Люкс - 1200 гривень.

Звідси можна замовити екскурсії на Бірючий острів, Обіточну косу або в заповідник Асканія-Нова. А в самому Приморську можна подивитися Свято-Троїцький храм, що є пам'яткою архітектури, і Приморський краєзнавчий музей.

Набережне

Назва цього селища також говорить про нього краще путівників. Селище примітне довгою смугою піщаного пляжу. Тутешній пляж - ідеальне місце для усамітнення і спокійного відпочинку. У селищі в міжсезоння ледь налічується сотня осіб корінних мешканців. Зате влітку саме вони забезпечують функціонування десятка баз відпочинку і приймають постояльців у приватному секторі.

Магазини з мінімальним набором потрібних товарів і кафе є при базах відпочинку. Галасливих розваг там немає. Тому за ними треба їхати у Приморськ. Зате поруч знаходиться Обіточна коса - ландшафтний заказник зі своїми пернатими мешканцями. Тут можна спостерігати бакланів, диких качок, чайок, фазанів і чапель. Відпочинок на Азовському морі: п'ять точок на узбережжі, де можна класно і недорого провести час Мінімальна ціна проживання у приватника - 200 гривень, а за двомісний номер на базі відпочинку потрібно віддати до 800 гривень.

Приморський посад

Ця локація розташована в Приазовському районі Запорізької області. Тут є не тільки магазини, але навіть бари і кафе. Однак погуляти в них до ранку не вийде, тому що всі розважальні заклади зачиняються доволі рано. Із пляжних розваг - традиційний морський мінімум: таблетки, гірки, банан.

Звідси можна з'їздити на екскурсію в заповідники Асканія-Нова або Кам'яна Могила, а також на острів Хортиця. Можна також відправитися в аквапарк у Кирилівку. Доба у приватному секторі стартує з вартості у 100 гривень. А за номер зі зручностями на базі відпочинку потрібно віддати 650 гривень на добу.

Новокостянтинівка

Селище знаходиться неподалік від Приморського посаду. У нього ще є друга назва - Тубал. Селище славиться не тільки морським відпочинком, але й наявністю лиману із цілющою гряззю та 17 мінеральними джерелами.

У селищі є магазини, кафе. Крім того, на території однієї з баз відпочинку є зоопарк, а вечорами тут можна потусити на пляжних дискотеках. Любителям різноманітності пропонують екскурсії у заповідник Кам'яна могила, у Приморськ або в Албанську садибу.

При цьому вартість проживання невелика: від 100-150 гривень в приватному секторі, і від 500 гривень - на базах відпочинку.

Нагадаємо, в Україні можна знайти дуже багато чарівних місць для літнього відпочинку. Причому багато з них не поступаються в красі і чистоті прибережних вод визнаним місцям паломництва відпускників.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua