Не стало через чотири години: в Україні помер пацієнт після щеплення відомою вакциною

Вакцина від коронавірусу, якою був щеплений один із пацієнтів у Вінницькій області, могла стати причиною його смерті. 47-річний чоловік помер незабаром після щеплення препаратом Pfizer.

Не стало через чотири години: в Україні помер пацієнт після щеплення відомою вакциною - today.ua

Трагедія сталася в день вакцинації, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я. Чоловікові зробили щеплення препаратом Pfizer о 13:45. Розповідають, що протягом першої години після вакцинації він почувався абсолютно нормально і ні на які симптоми не скаржився.

Однак вже до 17-ї години самопочуття чоловіка різко погіршилося. Його стало нудити, потім щеплений пацієнт знепритомнів. До нього терміново викликали швидку.

Медики, що приїхали на виклик, активно намагалися його реанімувати, проте всі їхні зусилля виявилися марними. О 18:02 вони змушені були констатувати смерть чоловіка.

Цей випадок зареєстрували як несприятливу подію, що відбулася після імунізації. Медики зобов'язані це робити по протоколу, який передбачає фіксацію всіх летальних випадків, що сталися в 30-денний період після щеплення. Не стало через чотири години: в Україні помер пацієнт після щеплення відомою вакциною У той же час, в Міністерстві охорони здоров'я наголосили, що ніякого очевидного зв'язку між імунізацією вакциною Pfizer і тим, що сталося, немає.

Це підтверджується і самопочуттям інших пацієнтів, яким робили щеплення із того ж флакона з вакциною. Всі вони, на щастя, живі і почуваються в межах норми.

При цьому слід пам'ятати, що виробники вакцини Pfizer визнали, що в окремих випадках імунізація цим препаратом призводить до утворення тромбів у пацієнтів. Раніше така ж небезпека була помічена і у британській вакцини AstraZeneca.

Нагадаємо, Кабмін передбачив грошову компенсацію родичам пацієнтів, які померли через вакцинацію від коронавірусу. Розмір цієї компенсації становить 750 прожиткових мінімумів для осіб працездатного віку. На сьогодні це трохи більше 1,7 млн гривень. Але, судячи з усього, довести, що смерть наступила від вакцинації, буде непросто.

ДЖЕРЕЛОkorrespondent