Медовий Спас: як святкують Маковія в Україні, і про що потрібно подбати заздалегідь

Автор: Марченко Любов

Медовий Спас або, як його ще називають у народі, Маковія - перший із трьох Спасів, які християни східного обряду відзначають у серпні. За православним календарем у цей день, 14 серпня, святкується Походження чесних древ животворящого Хреста Господня. Крім того, в цей день християни вшановують пам'ять братів Маккавеїв, мученицьки загиблих за віру. Власне, це і дало другу назву цього свята, поступово трансформувавшись із Маккавеїв у Маковій (Маковей).

Медовий Спас: як святкують Маковія в Україні, і про що потрібно подбати заздалегідь - today.ua

Саме з 14 серпня, з Медового Спаса, починається двотижневий Успенський піст, який триватиме до 28 серпня. У цей день православний світ відзначає Успіння Пресвятої Богородиці. За важливістю Успенський піст прирівнюють до Великого.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що потрібно зробити до святкування Медового Спаса

  • Потрібно обов'язково зробити в будинку прибирання і всі заплановані побутові справи, тому що в цей день працювати не заведено.
  • Цей перший Спас недарма називають Медовим. Напередодні цього свята бджолярі збирають мед. А у сам цей день несуть стільники з медом до церкви, щоб освятити їх.
  • Природно, що і святкові частування до цього дня готуються на меду. Не випадково це свято так люблять діти. Адже ароматні медові пряники, випечені з додаванням маку, не залишать байдужим жодного ласуна.

Що святять у храмі на Маковея

У цей день, 14 серпня, заведено святити воду, мак і мед із нового врожаю, а також фрукти і деякі овочі. Існує повір'я, що освячений в церкві мед володіє особливою цілющою силою. Тому його ретельно зберігають і використовують лише тоді, коли хтось у домі занедужав. Медовий Спас: як святкують Маковія в Україні, і про що потрібно подбати заздалегідь Крім того, до цього свята готують спеціальні букети із серпневих квітів і м'яти, до яких додають дозрілі макові коробочки. Такий освячений букет зберігають удома цілий рік як оберіг від хвороб та усього поганого. Після закінчення року освячують новий букет. Однак старий не викидають, а спалюють.

Які прикмети пов'язані з Медовим Спасом

  • Потрібно обов'язково з'їсти ложку освяченого меду і загадати в цю мить бажання. Кажуть, що збудеться.
  • У цей день птахи починають готуватися до перельоту на південь. Зміцнілі пташенята вже стали на крило і зможуть подолати відстань у декілька тисяч кілометрів.
  • Від цього дня ночі вже стають прохолодними. А погода може бути дуже непередбачуваною. Не дарма в народі існує приказка: "У першого Спаса всього в запасі".

Чого не можна робити у цей день

  • У цей день заборонено займатися домашньою роботою (шити, прати, прибирати).
  • Найголовніше - заборонено лихословити, сваритися і бажати зла іншим людям.
  • Не варто також влаштовувати гучні застілля, оскільки цей день збігається з початком посту.
  • Вживати їжу, яка заборонена під час посту.

Нагадаємо, українців чекають у серпні довгі вихідні. З нагоди Дня Незалежності громадяни будуть відпочивати цілих чотири дні поспіль: з 21 по 24 серпня.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Головне