Today.ua

Масовий обман покупців на касах супермаркетів: основні способи шахрайства

Обман покупців у торговій мережі і, зокрема, в супермаркетах, на жаль, для України - цілком буденне явище. Здавалося б, усі покупки мають бути строго враховані в чеку, і ніяких непорозумінь бути не може. Однак насправді все дуже навіть можливо.

Як правило, касири супермаркетів, які мають щодня справу із сотнями, якщо не з тисячами покупців - відмінні психологи. Вони з високим ступенем ймовірності за зовнішнім виглядом покупця і його поведінкою визначать, чи буде він прискіпливо вивчати чек і перераховувати всі копійки, не відходячи від каси, або ж просто заплатить, скільки йому нарахують і піде.

Способів обману покупців продавцями винайдено чимало. Всі вони доволі прості, однак дієві. Розглянемо деякі з них.

Зайвий товар, "пробитий" у чеку

Зазвичай цей прийом касири використовують, якщо хочуть щось собі придбати за ваш рахунок. Вони просто додають цей товар у чек покупцеві. Такий прийом особливо добре "прокатує", якщо ви купуєте багато товару. В такому випадку в "серпантинку" чека касиру неважко "підкинути" і щось своє.

"Помилка" з купюрою

Такий номер провертають, коли покупець розраховується готівкою. Наприклад, дає касиру купюру у 500 гривень, а йому дають здачу як із 200. Багато покупців згрібають здачу і, не рахуючи її, йдуть із магазину. Однак, якщо покупець помітив, що йому дали менше, то касир поверне йому всю належну здачу. При цьому ще й вибачиться. Мовляв, втома, високий ритм роботи і все таке інше.

Відсутність дрібних грошей для здачі

На перший погляд здається, що таким способом багато не заробиш. Але це не так. Насправді, якщо хоча б кожному другому недодати дрібні гроші на здачу, то за день набігає вельми пристойна сума.

Що в цьому випадку потрібно знати покупцеві: є спеціальна постанова уряду з цього приводу. Якщо здача становить до 5 копійок, то вона залишається в касі магазину, її не віддають покупцеві. Якщо ж вона понад 5 копійок, то продавець зобов'язаний округлити її до 10 копійок і видати здачу покупцеві.

Різниця в ціні товару на полиці магазину і на касі

У цьому випадку виграє не особисто продавець, а магазин. Ви берете товар на полиці за однією ціною, яка вас влаштовує. А біля каси виявляєте, що вам нарахували за нього зовсім іншу ціну. Як правило, касири це пояснюють тим, що не встигли поміняти цінники в торговому залі. Хоча у багатьох випадках це робиться адміністрацією супермаркету навмисне. Щоб відразу не відлякувати покупців високими цінами.

Загалом, прийомів обману покупців на касах супермаркетів існує чимало. У будь-якому випадку, якщо у покупця є час і натхнення, щоби покарати спритників, він може це зробити.

Це, звичайно, далеко не всі схеми обману покупців, до яких вдаються торговці. Існує ще чимало способів, придуманих продавцями, щоб обвести покупця навколо пальця. Тому, пильність - наше все.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ