Коронавірус Омікрон і грип: медики попереджають українців про смертельну небезпеку

Коронавірус Омікрон, який зараз активно розповсюджується по світу, і грип, що якраз входить у пік сезону, можуть бути надзвичайно небезпечними, якщо вони зустрінуться в одному організмі. При накладенні одного вірусу на інший навіть організм людини із потужною імунною системою може не впоратися з навантаженням.

Коронавірус Омікрон і грип: медики попереджають українців про смертельну небезпеку - today.ua

Про це попередив співгромадян академік Сергій Комісаренко, який очолює комісію з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки та оборони.

За словами Комісаренка, поєднання грипу і штаму коронавірусу Омікрон вже фіксується у світі та на європейському континенті, зокрема. Воно навіть отримало власне ім'я Флорона. Це не новий штам, а саме накладання одного вірусу на інший, каже академік. Коронавірус Омікрон і грип: медики попереджають українців про смертельну небезпеку Обидва віруси чудово вживаються в одному організмі. Ось тільки пацієнтові, якому "пощастило" підхопити обидві недуги відразу, доводиться надзвичайно складно. Адже його організму потрібно одночасно воювати на двох фронтах: і з коронавірусом, і з грипом.

"Це небезпечно, тому що наша імунна система, хоч вона і потужна, хоч вона і вміє розрізняти різні віруси і боротиметься з ними, але коли на неї йде додаткове навантаження, вона може не витримати", - каже Сергій Комісаренко.

Єдиний спосіб не допустити такої ситуації – вакцинація: і від коронавірусу, і від грипу, каже учений. Адже вакцина від коронавірусу не захистить від грипу і навпаки.

Звичайно, і вакцинована людина може підхопити Флорон. Однак її організму буде набагато легше впоратися з обома недугами. У цьому випадку ймовірність смерті буде мінімальною, тоді як для не вакцинованого пацієнта все може скінчитися дуже сумно.

Нагадаємо, цього сезону у світі поширюється два штами грипу, один з яких, так званий "гонконгський" грип, надзвичайно агресивний і сам по собі смертельно небезпечний.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel