Коронавірус Дельта мутував: Україною поширюється небезпечний різновид цього штаму

Коронавірус Дельта, в якого виявлено вже понад десяток різновидів, знову мутував. Новий підтип цього штаму ще агресивніший і небезпечніший, ніж інші його "побратими", і він уже косить людей в регіонах України.

Коронавірус Дельта мутував: Україною поширюється небезпечний різновид цього штаму - today.ua

Про нову напасть, яка шириться нашою країною, розповів на брифінгу головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров.

Цей підтип вже виявлено та лабораторно підтверджено у восьми регіонах України: у Львівській, Тернопільській, Рівненській, Івано-Франківській, Волинській, Одеській, Закарпатській та Херсонській областях. Таким чином, географія поширення цього підтипу не обмежується лише однією частиною України, він розкиданий як у західних, так і в південних областях. А це означає, що незабаром він буде всюди. Коронавірус Дельта мутував: Україною поширюється небезпечний різновид цього штаму

Чим відрізняється нова мутація від підтипів коронавірусу Дельта, що існували раніше?

Штам Дельта і без того небезпечніший за своїх попередників через швидкість поширення. Він активніше "прилипає" і поширюється набагато швидше, ніж штами, що раніше виникли. Однак його новий підтип ще небезпечніше і ще блискавичніше діє, ніж "материнський" штам.

"Особливості мутації штаму Дельта збільшать ризик зараження, чим вплинуть на тяжкість симптомів коронавірусу", - поділився невтішною інформацією медик.

Тим не менш, медики вкотре повторюють, що уберегтися від тяжкого перебігу хвороби і летального результату можна лише за допомогою вакцинації. Причому перехворілим на коронавірус її також потрібно пройти, тому що у них в організмі сформовані антитіла лише від одного штаму, а отже, проти інших штамів вони будуть безсилі.

Нагадаємо, вчені дійшли висновку, що коронавірус Дельта можуть передавати щеплені люди.

ДЖЕРЕЛОapostrophe