Коронавірус Дельта можуть передавати і щеплені громадяни: людство врятує лише тотальна вакцинація

Коронавірус Дельта можна порівняти за ступенем заразності із такими хворобами, як вітрянка і кір, які блискавично поширюються і дуже швидко передаються від людини до людини. Причому передавати цей штам іншим можуть як нещеплені люди, так і ті, хто повноцінно щеплений від коронавірусу.

Коронавірус Дельта можуть передавати і щеплені громадяни: людство врятує лише тотальна вакцинація - today.ua

До такого невтішного висновку прийшли американські фахівці. У ЗМІ просочився документ Центру контролю і профілактики захворювань США (СДС), призначений для внутрішнього користування.

"Варіант Delta, який поширюється у Сполучених Штатах, ймовірно, викликає більш важкий перебіг хвороби і поширюється так само легко, як вітрянка", - йдеться у звіті.

За словами доктора Рошель Валенські, яка прокоментувала ці висновки своїх колег, вірус Дельта - це один із найзаразніших вірусів, відомих людству. Якщо раніше "звичайні" штами коронавірусу за ступенем заразності порівнювали із застудою, при якій хворий в середньому заражає ще одного-двох людей, то тепер штам Дельта порівнюють із вітрянкою або кором, які один хворий передає 8-9 іншим людям. Коронавірус Дельта можуть передавати і щеплені громадяни: людство врятує лише тотальна вакцинація Ще одне неприємне відкриття: переносниками інфекції можуть бути як невакциновані, так і вакциновані люди.

"Суть у тому, що ... вакциновані люди, навіть якщо вони не захворіли, інфікуються і передають вірус на такому ж рівні, як і нещеплені люди, які заразилися", - розповів керівник Центру вакцинації в Еморі в Атланті доктор Вальтер Оренштейн.

Однак статистика все ж говорить на користь вакцинації

По-перше, люди, які отримали щеплення, мають втричі менше ризиків заразитися коронавірусом Дельта.

По-друге, у них в десять разів менше шанс захворіти у важкій формі або померти.

Отже, на підставі отриманих висновків, в США активно повертаються до масочного режиму і закликають усіх вакцинуватися. Носіння маски знову стало обов'язковим у всіх держустановах, а також на більшій частині території США.

Нагадаємо, вчені дійшли також висновку, що коронавірус Дельта більш небезпечний для молодих людей, ніж його попередники.