Дачний сезон зараз у самому розпалі, і коли вже всі овочі і зелень висаджені в грунт, важливо продумати, як же правильно доглядати за рослинами, щоб отримати щедрий урожай. Для отримання оберемків соковитої і смачної зелені дачники радять правильно вибирати сорти, місце для посадки і добрива.
Кріп - це найпопулярніша зелень. Її використовують для приготування салатів, супів, приправ, додають до м'яся та інших страв. Виростити кріп самому - не складно. Для цього потрібно посадити насіння в сонячному місці і в пухкий грунт. Зростаючий на кислому ґрунті кріп набуває червонуватого відтінку, а на лужному - жовтого. В обох випадках рослина повільно розвивається, в результаті чого можливість збору пряної зелені відкладається.
Як удобрювати кріп?
Удобрювати кріп можна кількома способами: можна обприскувати його розчином з нашатирного спирту. Для цього потрібно взяти чайну ложечку аміаку і літр води. Розчиняємо аміак у воді і бризгаємо на кріп.
Також удобрювати кріп можна золою, в якій є необхідні для рослини калій і фосфор. Для приготування добрива у відрі води необхідно розчинити столову ложку нашатирного спирту і склянку золи. Одержаний розчин проціджують і поливають ним зелень. Необхідно полити кріп через тиждень після посадки і повторювати раз в тиждень.
Як поливати кріп?
Відразу ж після посадки кропу потрібно продумати, як ви збираєтеся його поливати. Найкраще в даній ситуації - крапельний полив. До появи сходів зволожувати посіви потрібно помірно, щоб вода не забрала з собою насіння на глибину. Слід стежити за тим, щоб на поверхні грунту не утворювалася кірка - це ускладнить проростання кропу.
Садити кріп можна по сусідству з огірками, цибулею, часником, помідорами і капустою. Кріп - рослина з великою кількістю ефірних масел. Завдяки цьому він сприяє захисту сусідніх культур від нападу шкідливих комах. Не сумісні з кропом - морква і селера.
Щоб забезпечити безперервний збір врожаю зелені, кріп потрібно підсіювати з інтервалом 2-3 тижні. При першому проріджуванні, коли рослина досягає у висоту 6 см, кріп можна пересаджувати. Особливо добре переносять пересадку кущові сорти. Тоді кріп ще більше буде розсіюватися і урожай ви будете збирати до пізньої осені.
Раніше повідомлялося, які рослини можна садити поруч один з одним на городі.