Ляшко підписав наказ про третю дозу вакцини від COVID-19

Автор: Марченко Любов

Деяким людям для повноцінного вироблення антитіл від коронавірусу недостатньо двох щеплень. Вакцина від COVID-19 вводитиметься їм втретє.

Ляшко підписав наказ про третю дозу вакцини від COVID-19 - today.ua

Голова МОЗ Віктор Ляшко вже підписав відповідний наказ, який передбачає запровадження додаткової, третьої дози вакцини від COVID-19 деяким громадянам.

"Це буде не бустерна доза, а саме третя доза вакцини", - наголосив міністр під час брифінгу, що відбувся вранці у понеділок, 13 грудня.

Різниця між третьою і бустерною дозами в тому, що третя доза вакцини від COVID-19 вводиться пацієнтам з ослабленим імунітетом приблизно через 28 днів після другої вакцинації. Вона потрібна в тому випадку, якщо у людей після двох доз не виробляється достатньо антитіл, щоб захистити організм від коронавірусу. Ляшко підписав наказ про третю дозу вакцини від COVID-19 Зазвичай третя доза потрібна людям із пригніченим імунітетом, каже головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Зокрема, ця доза рекомендується людям після трансплантації органів, тим, хто постійно приймає імуносупресивні препарати, і тим, хто має імунодефіцитні стани як первинні, так і набуті.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

На відміну від неї, бустерна доза повинна вводитись усім громадянам, які отримали два щеплення. Проте – не через місяць після другого щеплення, а мінімум за півроку. Це пов'язано з тим, що з часом у всіх людей природним чином скорочується кількість антитіл, вироблених організмом. І для того щоб підтримувати їх на належному рівні, потрібно періодично вводити бустерну дозу вакцини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ймовірно, вакцинацію від коронавірусу людям доведеться робити щопівроку, поки цей вірус не буде остаточно переможений. Хоча, якщо проводити аналогію з грипом, він може виявитися вельми живучим.

Нагадаємо, з 9 грудня в Україні поповнили перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу стала обов'язковою.