Today.ua

Доктор Комаровський розповів про ефективність вакцин проти коронавірусу Омікрон

Відомий український доктор Євген Комаровський поділився міркуваннями, чи допоможуть існуючі вакцини від коронавірусу уникнути зараження новим коронавірусом Омікрон.

Коронавірус Омікрон був виділений у Південній Африці зовсім недавно - 23 листопада. Тоді ж світом рознеслася тривожна звістка, що новий штам має дуже багато мутацій та надзвичайно швидко поширюється.

Деякі країни Європи почали швидко закривати свій повітряний простір для літаків із африканського континенту. Однак це не допомогло: вірус уже в Європі. І тепер його поширення євразійським континентом – лише питання часу, причому найближчого.

У зв'язку з цим учені та медики знову зіткнулися з новим викликом: треба дізнатися, як реагує новий штам на вакцини від коронавірусу, що вже існують. Перші сигнали не обнадіюють. Медики кажуть, що вакцини можуть виявитися безсилими проти нових мутацій вірусу. Але наразі робити якісь висновки передчасно. Такої позиції дотримується і Євген Комаровський. Доктор Комаровський каже, що поки що медики усього світу не мають відповіді на це питання. Робити якісь висновки можна буде тільки через тиждень-два.

"Зараз буквально протягом двох тижнів будуть відповіді на більшість питань. Велика кількість людей, науковців, дослідників вивчатимуть, як вірус передається, як він передається в групі вакцинованих. Я вважаю, що через 10 днів ми відповімо на всі питання", - заявив доктор Комаровський в ефірі однієї з телепрограм.

Крім того, медик окремо зачепив питання про антивакцинаторів, які активізувалися зі звістками про новий штам. Вони аргументують непотрібність вакцин тим, що від коронавірусу Омікрон ті не рятують. Однак слід пам'ятати, що вакцини розроблені вченими проти раніше існуючих штамів, а Омікрон – штам абсолютно новий. І проти нього наявні вакцини, справді, можуть бути безсилі. Але з цього випливає лиш те, що потрібно розробити нову вакцину, яка буде "заточена" саме під цей штам.

Нагадаємо, медики вже назвали характерні симптоми зараження коронавірусом Омікрон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ