До 10 років з конфіскацією: в Україні готують жорстке покарання для чоловіків за незаконний перетин кордону

Автор: Марченко Любов

В Україні готують жорстке покарання за незаконний перетин кордону у воєнний час. Громадян, які підлягають мобілізації і перетнули державний кордон України під час воєнного стану, не маючи на це законних підстав, каратимуть позбавленням волі на строк до 10 років.

До 10 років з конфіскацією: в Україні готують жорстке покарання для чоловіків за незаконний перетин кордону - today.ua

Відповідний законопроект №7171 вже готовий і надійшов на розгляд Верховної Ради. Цим законопроектом депутати мають намір внести зміни до Кримінального кодексу, які передбачають кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону у воєнний період. Йдеться, звісно, про чоловіків, які покидають Україну, а не тих, хто в'їжджає до нашої країни.

Законопроект стосується усіх військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, а також інших осіб, які підлягають мобілізації. До кола осіб, які підлягатимуть кримінальній відповідальності, також увійшли народні депутати України, депутати місцевих рад, посадовці органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Його дія також поширюватиметься на сільських, селищних та міських голів, а також на правоохоронців, суддів, суддів Конституційного суду і прокурорів. До 10 років з конфіскацією: в Україні готують жорстке покарання для чоловіків за незаконний перетин кордону Автори закону пропонують встановити для громадян, які незаконно перетнули державний кордон України у воєнний період, покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна або без конфіскації.

Крім того, в законопроекті передбачено ще жорсткіше покарання для посадових осіб або військовослужбовців Держприкордонслужби, які сприяли незаконному перетину кордону. Їх мають намір карати позбавленням волі на строк від 7 до 12 років - також або з конфіскацією майна або без неї.

Популярні зараз

Нафтогаз зробив заяву про підвищення тарифу на газ в Україні

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

У блузці кольору ультрамарин: Олена Зеленська привітала дітей з Днем святого Миколая

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому в документі обумовлено, що у разі, якщо громадянин, який незаконно перетнув кордон, повернеться в Україну протягом 10 днів з дня набрання чинності цим законом, то він не підлягатиме кримінальній відповідальності.

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі оприлюднили список чоловіків, які можуть безперешкодно залишити Україну в умовах воєнного часу.