Британія передасть Україні системи M270: що це за зброя

Великобританія передасть Україні для боротьби з російськими окупантами реактивні системи залпового вогню M270 та боєприпаси до них. Про це повідомив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон.

Британія передасть Україні системи M270: що це за зброя - today.ua

Скільки конкретно наша країна отримає британські РСЗВ – не повідомляється. За деякими даними, йдеться не про дуже велику кількість.

Потрібно зазначити, що перед цим про передачу Україні реактивних систем залпового вогню заявили США. Йдеться про ракетний комплекс на колісному шасі HIMARS.

Реактивна система залпового вогню M270 розроблялася одразу кількома країнами, що входять до НАТО. Кожна з цих країн має свою версію системи. На озброєнні армії Великобританії, наприклад, стоїть система M270B1. Вона відрізняється від інших версій покращеною системою управління вогнем та додатковим протимінним бронюванням. Саме такі РСЗВ і отримає Україна від Великої Британії.

Британія передасть Україні системи M270: що це за зброя До складу цієї системи входять пускова, транспортна та командна машини. Кількість ракет у залпі – до 12, максимальна дальність – до 80 км, час перезарядки – 3 хвилини.

Слід сказати, що якщо у M270 кількість ракет в одному залпі становить 12, то у HIMARS – лише 6. При цьому британська система має гусеничне шасі, а американська – колісне. У кожного з цих типів шасі є свої переваги та недоліки на полі бою.

Нагадаємо, раніше радник керівника Офісу президента Олексій Арестович повідомив, за яких умов Україна погодиться на мир з РФ.