Біженці за кордоном зможуть отримати шкільний атестат і вступити до українського ВНЗ

Автор: Марченко Любов

Біженці з України, а також  жителі тимчасово окупованих територій зможуть отримати атестат про середню освіту. Крім того, жителі тимчасово непідконтрольних територій, а також регіонів, в яких проходять активні бойові дії, зможуть пройти всупні тести до вишів. Міносвіти також передбачило для жителів окупованих територій можливість пройти вступні випробування в альтернативній формі.

Біженці за кордоном зможуть отримати шкільний атестат і вступити до українського ВНЗ - today.ua

Про це розповіли у Міносвіти.

Атестати про середню освіту отримають усі

Школярі, які вимушено опинилися за кордоном, зможуть отримати атестати про повну середню освіту і документи про базову середню освіту в українських дипломатичних установах, які розташовані в тій країні, де вони знаходяться. Щоб отримати атестат, потрібно буде подати заяву до школи або іншого закладу, в якому випускник навчався до війни.

"Заяву можуть подати один із батьків, опікун, інший законний представник, родич здобувача освіти або повнолітній здобувач освіти, а в окремих випадках і сам здобувач освіти", - йдеться у повідомленні Міносвіти.

Популярні зараз

Мобілізація: в Україні оновили критерії для бронювання працівників на підприємствах

Українцям готують велике підвищення податків

В ООН зробили заяву про мобілізацію українських біженців

НБУ змінив умови купівлі валюти в Україні: банки вимагатимуть додаткову інформацію

Біженці за кордоном зможуть отримати шкільний атестат і вступити до українського ВНЗ

Тестування буде проводитись у різних формах

Держава також подбала про те, щоб усі абітурієнти могли скласти вступний Національний мультипредметний тест, який цього року здають замість традиційного ЗНО.

"Вступні випробування будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном. Також передбачено додаткові періоди реєстрації на тестування та можливість зміни раніше зазначеного місця його проведення", - розповів голова Міносвіти Сергій Шкарлет.

Для тих абітурієнтів, які не зможуть виїхати з тимчасово окупованої території або були переміщені на територію РФ, вступні випробування проведуть у форматі "дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу". А тим, хто претендує на контрактне навчання, достатньо буде "надіслати мотиваційний лист", зазначив міністр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому абітурієнти з тимчасово окупованих територій або з регіонів, де йдуть бої, які пройдуть вступні випробування з позитивним результатом, скористаються квотами у ВНЗ, що спеціально для них передбачені.

Нагадаємо, замість ЗНО вступники цього року складатимуть єдиний тест із трьох предметів.