В українських школах оцінки замінять буквами

У Міністерстві освіти і науки України напередодні нового навчального року вирішили змінити правила оцінювання школярів. Тепер замість звичних цифр в журнал і щоденники вчителі виставлятимуть буквенні символи.

В українських школах оцінки замінять буквами - today.ua

Нові правила від МОН торкнуться учнів 1 - 4 класів усіх українських шкіл. Норми оцінювання вирішено змінити наступним чином: замість "одиниць", "двійок", "трійок", "четвірок" і "п'ятірок" учні отримуватимуть буквенні символи. Саме літери будуть в повній мірі відображати знання школярів і не послужать приводом для розладу дитячої психіки.

Крім того, вербальна (буквенна) оцінка буде відображати рівень досягнень того чи іншого учня по кожній окремій темі та предмету в цілому.

Викладач зможе в усній або письмовій формі поставити школяреві оцінку в такому вигляді:

  • В - "високий"
  • Д - "достатній"
  • С - "середній"
  • П - "початковий"

В українських школах оцінки замінять буквами

"Одним з ключових змін в оцінці є підхід до вираження оцінки. На заміну узагальненої бальної оцінки навчальних досягнень учнів на уроках/курсу запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці по предмету вивчення, інтегрованого курсу, яка крім оціночного судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання", - йдеться в повідомленні МОН.

Нагадаємо, раніше в Міносвіти розповіли, як будуть вчитися школярі з 1 вересня 2021 року.