В Україні фрілансерам нараховуватимуть страховий стаж, оплачуватимуть лікарняний та відпустку

Автор: Шевченко Лилия

Кабінет міністрів України розробив поправки до трудового законодавства, щоб допомогти фрілансерам отримати соціальну захищеність і гарантії. Йдеться про нарахування страхового стажу, оплачувані лікарняні та відпустки.

В Україні фрілансерам нараховуватимуть страховий стаж, оплачуватимуть лікарняний та відпустку - today.ua

У Кабміні пропонують громадянам, які працюють на фрілансі, укладати з замовником нестандартні договори на виконання певного обсягу робіт, але без фіксованого робочого часу. Згідно з розробленим Кабінетом міністрів законопроекту, нова форма трудового договору з нефіксованим робочим часом дозволить сторонам самостійно визначити обсяг робіт і час їх виконання.

Далі сторони повинні будуть чітко визначити кількість робочих годин, за які фрілансер зобов'язується виконати завдання. Саме ці години будуть оплачуватися роботодавцем, з них же, замовник заплатить податки.

В Україні фрілансерам нараховуватимуть страховий стаж, оплачуватимуть лікарняний та відпустку

Популярні зараз

Нафтогаз зробив заяву про підвищення тарифу на газ в Україні

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

У блузці кольору ультрамарин: Олена Зеленська привітала дітей з Днем святого Миколая

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Фрілансер, який уклав такий нестандартний договір, буде точно знати, що його праця отримає належну винагороду, а також за відпрацьований час йому буде нараховано страховий стаж, в разі хвороби «нестандартного» працівника, йому оплатять лікарняний. Крім того, законопроектом передбачається оплачувана відпустка для фрілансера та всі інші соціальні гарантії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На думку авторів законопроекту, в разі його прийняття, українські фрілансери стануть юридично захищеними працівниками, які на сьогоднішній день часто стикаються з обманом з боку недобросовісних замовників і роботодавців.

Нагадаємо, раніше народні депутати Верховної Ради України заявили, що кількість дистанційних працівників та фрілансерів в країні з кожним днем збільшується. Праця таких людей повинна бути узаконена і захищена мінімальним соцпакетом. Що пропонують народні обранці?