У ПФУ розповіли, як включити до страхового стажу роки навчання у ВНЗ

Пенсійний фонд України нагадав, що у певних категорій громадян є можливість включити до страхового стажу для отримання пенсії роки навчання у вищому навчальному закладі.

У ПФУ розповіли, як включити до страхового стажу роки навчання у ВНЗ - today.ua

Проблему нестачі страхового стажу дуже просто вирішити, якщо включити в нього період навчання. Однак не всі українці зможуть це зробити, оскільки у даного положення є кілька ключових нюансів. Про тонкощі зарахування часу, витраченого на навчання у вищому навчальному закладі, до страхового стажу розповіли в ПФУ.

При оформленні пенсії до страхового стажу зараховуються роки проходження навчання у ВНЗ на денній формі, якщо це відбувалося до 1 січня 2004 року. Підтвердити факт отримання освіти можна надавши диплом, посвідчення, свідоцтво або довідку з архіву. У ПФУ розповіли, як включити до страхового стажу роки навчання у ВНЗ Якщо період навчання був завершений після 1 січня 2004 року, то зарахувати ці роки до страхового стажу зможуть тільки ті українці, які самі за себе платили в цей період ЄСВ (єдиний соціальний внесок).

Крім того, громадяни мають право докупити страховий стаж за період навчання, коли вони не перераховували ЄСВ. Претендент повинен надати в ПФУ документ, який підтверджує отримання освіти за денною формою.

Нагадаємо, раніше в ПФУ повідомили про оновлення кабінету пенсіонера на сайті відомства. Відтепер дізнатися страховий стаж можна онлайн.