Українці зможуть спостерігати “вогняне кільце“: коли станеться небезпечне сонячне затемнення

Автор: Шевченко Лилия

Незвичайна і рідкісна астрономічна подія - кільцеве сонячне затемнення можна буде спостерігати з території України. Щоб пережити "вогняне кільце" без наслідків для здоров'я, слід підготуватися до нього заздалегідь.

Українці зможуть спостерігати “вогняне кільце“: коли станеться небезпечне сонячне затемнення - today.ua

Найкраще сонячне затемнення, яке відбудеться 10 червня 2021 року, видно з території Канади, Росії і Голландії, але й українці зможуть його спостерігати, нехай і не так чітко.

Кільцеве сонячне затемнення - це рідкісне астрономічне явище, коли Місяць опиняється між сонцем і Землею на одній лінії, тому блокується сонячне світло. У цей момент можна буде бачити яскраве вогняне кільце.

Розпочнеться затемнення в 13:26:07 за київським часом і триватиме близько півтори години. Варто зазначити, що спостереження за сонячним затемненням може привести до опіку сітківки та до сліпоти. Українці зможуть спостерігати “вогняне кільце“: коли станеться небезпечне сонячне затемнення Милуватися кільцевим затемненням без спеціальних "окулярів для затемнення" строго заборонено. Телескопи також обладнають спеціальними сонячними фільтрами. Сонцезахисні окуляри абсолютно не підходять для спостереження за затемненням!

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ви опинилися на відкритій місцевості під час затемнення, опустіть голову вниз і дивіться на землю. В цьому випадку ви зможете захистити свої очі від незворотних наслідків і втрати зору.

Дізнайтеся також, в які дні червня 2021 року на Землю обрушаться магнітні бурі. Як захистити своє здоров'я?