Українцям розповіли, які вакцини не захистять від зараження коронавірусом Омікрон

У світі повним ходом йде вакцинація населення проти коронавірусу, проте новий штам Омікрон виявився сильнішим за попередні версії вірусу. Деякі види щеплень виявилися мало ефективними.

Українцям розповіли, які вакцини не захистять від зараження коронавірусом Омікрон - today.ua

Вчені досліджували два препарати, якими вакцинують населення України, це Pfizer-BioNTech та Coronavac. За результатами дослідів виявилося, що обидві вакцини не дають необхідного ефекту проти коронавірусу Омікрон. Коли люди, что отримали повний курс вакцинації від коронавірусу, зустрічаються з новим штамом Омікрон, то вони можуть захворіти, оскільки в їхньому організмі не виробляється достатній рівень антитіл проти вірусу, що мутував.

Pfizer-BioNTech показав дуже невеликий рівень ефективності проти двох штамів Омікрон, виявлених у Південній Африці, Нігерії та Гонконзі. У групі з 25 раніше щеплених вакциною добровольців не заразилися коронавірусом нової мутації лише п'ять людей. Українцям розповіли, які вакцини не захистять від зараження коронавірусом Омікрон У групі учасників експерименту, які здобули повний курс вакцинації від коронавірусу препаратом Coronavac, захворіли всі добровольці. Атаку штамом Омікрон їхній імунітет не витримав.

Виробник вакцини Moderna заявив, що дві дози препарату не дають достатнього захисту від коронавірусу Омікрон. Але бустерна доза дозволяє значно підвищити рівень антитіл, що нейтралізують.

Нагадаємо, програма "Дія" запустить нові COVID-сертифікати про отримання третьої дози вакцини.