Українцям розповіли, як урятувати життя під час хіматаки

Автор: Шевченко Лилия

Більшість видів ракет та снарядів РСЗВ можуть нести додаткову хімічну бойову частину. Українцям розповіли, як захистити себе та близьких від можливих хіматак.

Українцям розповіли, як урятувати життя під час хіматаки - today.ua

Хімічна зброя є максимально токсичною для живих організмів бойовою отрутою нервово-паралітичної або шкірно-наривної дії. Даний вид зброї найбільш небезпечний для мирного населення, оскільки звичайні люди не мають антидотів та спеціальних засобів захисту.

За словами експертів, цивільному населенню слід заздалегідь подбати про захист від можливої хіматаки. Насамперед слід розуміти, що заздалегідь попередити про розпилення ворогом бойових отрут неможливо, оскільки будь-який снаряд може виявитися начиненим хімічною складовою. З цієї причини, не варто ігнорувати попередженнями про повітряну тривозу і одразу йти в укриття.

Укриття, якщо це підвал, необхідно належним чином облаштувати. Ущільніть стики дверей поролоном, гумою або ганчірками. У сховищі обов'язково має бути радіо, налаштоване на місцеву хвилю. Якщо під час повітряної тривоги відбудеться хімічна атака, ви будете вчасно оповіщені. Українцям розповіли, як урятувати життя під час хіматаки У разі хіматаки з підвалу не можна виходити протягом двох діб, доки бойові отрути не втратять чинності. Заздалегідь зробіть достатній запас їжі та чистої води на дві-три доби, запакуйте його герметично та віднесіть у укриття.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сховатись у разі хіматаки, якщо вона застала вас на вулиці, можна у найближчому бомбосховищі, станції метро, в автомобілі із зачиненими вікнами або будь-якому приміщенні із щільно зачиненими дверима. Підвали з вікнами, отдушинами та невеликі погреби як укриття під час атаки бойовими отрутами не годяться.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як захистити своє житло, якщо потрібно надовго виїхати до іншого міста чи країни.