З кожним днем все більше українців розміщують у Мережі заклики про допомогу знайти близьких, рідних та друзів, що зникли в зоні бойових дій. Пошуки людей, з якими обірвався зв'язок з перших днів війни, ускладнюються тим, що багато хто був змушений покинути свої будинки і виїхати в іншу область або за кордон.
Експерти рекомендують людям, які не можуть встановити місцезнаходження родичів, не панікувати та заспокоїтися. Якщо рідні не відповідають на телефонні дзвінки, не варто одразу підозрювати найгірші варіанти. У зонах, близьких до бойових дій, часто відсутні стільниковий зв'язок та інтернет, а також подача електроенергії.
У цих випадках необхідно спробувати зв'язатися з тими, хто проживав поряд із вашими близькими, спілкувався з ними або працював в одній установі. Це може бути колеги, сусіди, друзі тощо. Перегляньте списки евакуйованих осіб із того населеного пункту, де востаннє виходили на зв'язок родичі, яких ви шукаєте. Для цього слід з'ясувати евакуаційні напрямки, а згодом перевірити списки. Повідомте про зникнення людини на гарячу лінію до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Телефон працює цілодобово: 0800-50-17-20.
Також про зникнення близької людини необхідно повідомити Міністерство внутрішніх справ, Національну поліцію України — зателефонуйте за номером 102 або 0800-50-02-02 (цілодобово).
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Дізнайтеся також, скільки коштує українським біженцям проживання в Угорщині. Витрати на їжу, житло та переміщення містом.