“Вбиває людей з міцним імунітетом“: Доктор Комаровський розповів про головну небезпеку коронавірусу Омікрон

Автор: Шевченко Лилия

Заслужений лікар України Євген Комаровський розповів, для кого найбільш небезпечний новий штам коронавірусу Омікрон. Медик також озвучив несподівану думку, чому нова мутація COVID-19 з'явилася саме у ПАР.

“Вбиває людей з міцним імунітетом“: Доктор Комаровський розповів про головну небезпеку коронавірусу Омікрон - today.ua

Доктор Комаровський прокоментував наростаючу в усьому світі паніку, спровоковану появою нового штаму коронавірусу Омікрон. Ця мутація COVID-19 була вперше виявлена на території ПАР. За словами Євгена Олеговича, у цій африканській країні у величезної кількості людей діагностовано ВІЛ.

"Якщо у людини в організмі немає взагалі ніяких антитіл, не треба вірусу мутувати, він просто викликає хворобу. Якщо антитіл багато, і вони нейтралізують, то вірус теж не може мутувати, він просто не може починати розмножуватися. Мутації відбуваються в організмі людей, у яких мала антитіл, і вони нечітко збігаються", - пояснив появу нового штаму COVID-19 український педіатр.

Євген Комаровський зазначив, що Омікрон смертельно небезпечний для людей із добрим імунітетом. Потрапляючи в такий організм, вірус викликає тяжкий аутоімунний стан, який у медичному середовищі називають "цитокіновий шторм". “Вбиває людей з міцним імунітетом“: Доктор Комаровський розповів про головну небезпеку коронавірусу Омікрон У цьому стані в організмі людини у відповідь на вірусне зараження починається руйнування тканин вогнища запалення, одночасно реакція поширюється на сусідні тканини і в міру розвитку набуває системного характеру, охоплюючи весь організм у цілому. Цитокіновий шторм вважається потенційно летальною реакцією імунної системи.

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У людей зі слабким імунітетом, стверджує Доктор Комаровський, коронавірусна хвороба, викликана штамом Омікрон, протікає у легкій формі, але тривалий час.

Нагадаємо, Доктор Комаровський розповів про ефективність вакцин проти коронавірусу Омікрон.