Снігопади почнуться в жовтні: Укргідрометцентр прогнозує холодну осінь в Україні

Український Гідрометцентр попередив жителів країни, що зволікати з покупкою теплого верхнього одягу не варто. Уже в жовтні в Україну прийдуть зимовий холод і випаде перший сніг.

Снігопади почнуться в жовтні: Укргідрометцентр прогнозує холодну осінь в Україні - today.ua

Керівник відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазинова під час прес-конференції розповіла, яка погода чекає на жителів усіх регіонів України в осінні місяці.

Якщо вересень 2021 року порадує двома оксамитовими сезонами, то жовтень буде холодніше листопада і грудня. Температура повітря, за словами Мартазинової, буде стрімко знижуватися, а в другій половині місяця випаде перший сніг, можливі сніг з дощем.

«Жовтень в Україні почав мати процеси предзімья: в ньому може бути навіть холодніше, ніж потім в листопаді і грудні. В останні роки це проглядається. Так що в цьому році, якщо друга половина жовтня ознаменується негативними температурами, ми побачимо сніг з дощем, може утворитися сніговий покрив", - пояснила представник Укргідрометцентру.

Снігопади почнуться в жовтні: Укргідрометцентр прогнозує холодну осінь в Україні Вазіра Мартазинова також зазначила, що клімат в Україні значно змінився в останні роки. Якщо раніше осінь була плавним переходом від тепла до зими, то зараз сезони дуже сильно змістилися. Після відносно теплого вересня настає холодний жовтень з заморозками і опадами у вигляді снігу, а потім, в листопаді і грудні, знову спостерігається підвищення температури повітря до плюсових показників.

Спостереження метеорологів Укргідрометцентру також показали, що кліматична зима настає не завжди за графіком, вона може тривати, як і належить, з грудня до лютого, а може прийти в кінці грудня і закінчитися в січні. Такі погодні "гойдалки" не дозволяють синоптикам з упевненістю прогнозувати погоду взимку в Україні.

Нагадаємо, раніше народний синоптик Леонід Горбань розповів, яка погода буде в Україні взимку 2021-2022 рр. Таких холодів не було давно ...