П'ять правил, яких потрібно дотримуватися під час війни, щоб вижити

Автор: Шевченко Лилия

Війна застала українців зненацька, багато людей вирішили не звертати уваги на попередження влади та залишатися вдома. Названо п'ять найважливіших правил, яких слід дотримуватися під час воєнного стану країни, щоб зберегти життя.

П'ять правил, яких потрібно дотримуватися під час війни, щоб вижити - today.ua

1. Якщо місцева влада або військова закликають залишити небезпечний район, це необхідно зробити. Залишатися вдома, облаштовувати підвал або шукати найближчий бомбосховищ не варто, якщо у вас є час евакуюватись у безпечне місце. Обов'язково заберіть із собою всіх рідних та по можливості домашніх тварин.

2. Втікайте в інший район (якнайдалі), якщо недалеко від вашого житла озброєні люди упорядковують позиції. Занадто висока ймовірність того, що будинок буде зруйнований вщент у відповідь вогнем противника.

3. Уважно стежте за новинами. Якщо лінія фронту наближається до вашого населеного пункту, збирайте речі та їдьте. Не слід чекати наближення бойових дій безпосередньо до вашого міста чи села, адже після їх початку ви можете втратити можливість евакуюватися.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

П'ять правил, яких потрібно дотримуватися під час війни, щоб вижити

4. Якщо ваш будинок знаходиться в районі, який розташований неподалік нафтобаз, військових частин, військових та продовольчих складів, телевеж, аеропортів тощо, то вам слід якнайшвидше поїхати в безпечне місце. Саме такі об'єкти найчастіше стають мішенню для ракетного обстрілу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

5. Шукайте максимально надійне укриття, якщо війна спіткала вас несподівано, і ви не встигли евакуюватися. В ідеалі, це має бути спеціально обладнане бомбосховище, де є достатній запас їжі та води, а також місце для ночівлі. Сховатись також можна у підвалі власного будинку, якщо його немає, то знайдіть найнадійніше місце у квартирі. Це може бути коридор або ванна, головне, щоб було якнайбільше несучих стін.

Дізнайтеся також, як надійно закрити вікно, яке було вибито вибуховою хвилею після обстрілу.