Незабутня краса: в Карпатах розцвіли рододендрони - легендарна червона рута

Легендарна червона рута, про яку так проникливо співає не менш легендарна співачка Софія Ротару, розквітла в Карпатах. Унікальне видовище можна буде ще цілий тиждень спостерігати на Мармароському і Чорногорському хребтах.

Незабутня краса: в Карпатах розцвіли рододендрони - легендарна червона рута - today.ua

Українські Карпати потопають в цвету унікальних карпатських рододендронів, що в народі відомі, як червона рута. В 2021 році цвітіння червоної рути почалося значно пізніше, ніж зазвичай. Причиною тому стала аномально довга зима в високогір'ї Карпат.

Як розповів екскурсовод Сергій Прокоп, пік цвітіння карпатських рододендронів на Чорногірському хребті біля озера Бребенескул і вершинах двотисячників Ребра і Гутин Томнатик спостерігався в цьому році з 3 по 4 липня, хоча в попередні роки це було в двадцятих числах червня.

Оскільки цвітіння червоної рути запізнилося, то приблизно до середини липня туристи зможуть побачити своїми очима квітучі карпатські рододендрони. Незабутня краса: в Карпатах розцвіли рододендрони - легендарна червона рута Рододендрон карпатський - це вічнозелений чагарник, який можна зустріти в горах Східної Європи і в українських Карпатах. Рослина занесена до Червоної книги України.

Згідно карпатським повір'ями, якщо дівчина подарує квітку червоної рути хлопцю, то він буде кохати її все життя.

Нагадаємо, раніше в Карпатах розцвіли унікальні сибірські іриси і рідкісні орхідеї. Фото квітучих гірських схилів заворожує.