На ринки України хлинули отруйні кавуни: як уникнути покупки небезпечних баштанних

Українцям слід дуже обережно купувати кавуни. Справа в тому, що в Херсонській області баштанні культури поки що тільки ростуть. Але на ринках продавці заявляють, що пропонують покупцям саме херсонські кавуни.

На ринки України хлинули отруйні кавуни: як уникнути покупки небезпечних баштанних - today.ua

Тривалі холоди й аномальна дощова погода змістили сезон дозрівання кавунів в Україні на кілька тижнів. На ринках і в магазинах баштанні культури вже є, українські споживачі купують кавуни втричі дорожче, ніж влітку 2020 року.

З огляду на те, що кавуни на полях ще не дозріли, постає питання, а чи дійсно та продукція, яку продають в магазинах, безпечна для здоров'я. І так, і ні!..

Українцям рекомендують купувати кавуни в офіційних точках продажу і в обов'язковому порядку перевіряти сертифікати якості. В іншому випадку, ви ризикуєте отримати серйозне отруєння. На ринки України хлинули отруйні кавуни: як уникнути покупки небезпечних баштанних Недобросовісні виробники використовують у величезних кількостях нітрати - отруйні для людини речовини, які прискорюють процес дозрівання кавунів.

Упевнившись в наявності сертифіката якості на товар, дуже уважно вибирайте кавун. Плід повинен бути пружним, без пошкоджень, проколів, тріщин і вм'ятин.

Нагадаємо, раніше фермери повідомляли, що в 2021 році кавуни можуть стати дорогою екзотикою. Погодні умови в поточному сезоні завадили виробникам отримати хороші врожаї кавунів. Баштан довелося пересівати два, а подекуди і втричі.