МОЗ оголосив про новий карантин в Україні та про привілегії для вакцинованих громадян

Українцям слід готуватися до нового карантину. МОЗ уже розробив план впровадження обмежень для всіх громадян на території України найближчим часом. Деякі поблажки нададуть тільки вакцинованим.

МОЗ оголосив про новий карантин в Україні та про привілегії для вакцинованих громадян - today.ua

Посилити карантин в Україні МОЗ пропонує з 13 вересня, усі регіони переведуть з "зеленої" в "жовту" зону. Відповідний документ МОЗ уже направив на розгляд уряду країни.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузин розповів, що у всіх регіонах країни незабаром буде діяти "жовта" зона карантину. А це означає, що в силу вступлять всі обмеження, які передбачені в даному випадку. В першу чергу, буде заборонено проводити будь-які масові заходи за участю більше однієї людини на один квадратний метр площі.

Кінотеатри та концертні зали повинні будуть заповнюватися тільки на 50%, а розважальні клуби і дискотеки закриють. Також буде тимчасово припинено роботу закладів, які надають послуги з розміщення (крім готелів і санаторіїв), в закладах громадського харчування (ресторани, кафе, їдальні) відстань між столика повинна перевищувати два метри.

У громадському транспорті заборонять перевозити пасажирів більше, ніж кількість місць для сидіння. Лікарні зупинять графік проведення планових операцій, а школи та дитячі садки закриють, якщо половина дітей і педагогів пішли на лікарняний. МОЗ оголосив про новий карантин в Україні та про привілегії для вакцинованих громадян Що стосується відвідин спортзалів, то у вакцинованих громадян будуть в даному випадку поблажки. Для всіх інших українців, на кожного відвідувача виділено менше 20 квадратних метрів площі. Глава Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький зазначив, що в трьох областях України може бути введено посилений карантин.

"Найнебезпечніше сьогодні в плані епідемії в трьох областях: Буковина, Львівська та Вінницька область. Там, швидше за все, буде змінюватися колір обмежень", - попередив нардеп.

Нагадаємо, раніше МОЗ змінив правила для шкіл під час карантину. Які вимоги висуваються до вчителів, школярів та персоналу?