Більше 66 тисяч лікарів і медпрацівників виїхало з України за останній рік - Центр Разумкова

Автор: Шевченко Лилия

У Міністерстві охорони здоров'я України повідомляють, що в країні для нормального функціонування медичної системи не вистачає 33 тисячі лікарів і 35 тисяч кваліфікованих медпрацівників. При цьому, в доповіді Центру Разумкова зазначено, що тільки за 2020 рік за кордон виїхало понад 66 тисяч лікарів і фахівців середнього медичного персоналу.

Більше 66 тисяч лікарів і медпрацівників виїхало з України за останній рік - Центр Разумкова - today.ua

Центр Разумкова оприлюднив доповідь «Україна 2020-2021: невиправдані очікування, несподівані виклики», в якій представлено дослідження функціонування медичної системи, зокрема її кадрового стану за весь період 2020 року. Ситуація близька до катастрофічної.

Так, в доповіді Центру говориться, що на тлі важкої епідеміологічної ситуації в Україні за минулий рік звільнилося близько 34 тисяч досвідчених медиків, велика частина з них люди передпенсійного або пенсійного віку. Ще 28,4 тисячі лікарів і медпрацівників зареєстровані як безробітні, це більш ніж на 10 тисяч більше, ніж за аналогічний період в 2019-му році.

При цьому, станом на 1 листопада 2020 року в сфері охорони здоров'я було зареєстровано близько 27,7 вакансій для медиків. Чому люди приймають рішення залишатися безробітними, коли є вільні вакансії, залишається питанням ...

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Більше 66 тисяч лікарів і медпрацівників виїхало з України за останній рік - Центр Разумкова Експерти Центру Разумкова в своєму звіті також навели дані про кількість поданих заявок від українських медпрацівників і лікарів в польське з працевлаштування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За 2020 рік бажання працювати за фахом в Польщі виявили 2000 лікарів та 3000 працівників середнього медперсоналу. До слова, в Польщі зацікавлені в залученні медиків з України та Білорусі, заради цього польська Сенат навіть скасував для них обов'язкову нострифікацію дипломів.

Нагадаємо, раніше Віталій Кличко заявив, що столичним медикам підвищать доплати до заробітної плати. Скільки заробляють лікарі і медсестри в Києві?