Безпека в Європі: основні правила як захистити себе та дитину

Автор: Анастасия Березовская

З початку повномасштабної війни жінки та діти залишили свої будинки та втекли у невідомість. Щобільше, були випадки, коли за кордон діти вирушали взагалі на самоті. Але не варто розслаблятися і повністю довірятися всім, хто може зустріти на тому боці – були зафіксовані випадки, коли людей намагалися обдурити, обікрасти або забрати в рабство. Ми вирішили розповісти про важливі кроки, розроблені UNICEF та Міністерством внутрішніх справ України, які варто зробити, щоб убезпечити себе та своїх дітей.

Безпека в Європі: основні правила як захистити себе та дитину - today.ua
  1. Завчасно зробіть фото всіх документів, що засвідчують вашу особу та особу дитини (дітей). Збережіть їх в "хмаринку", Google Диск або надішліть на свою електронну пошту, до якої у вас буде доступ, навіть якщо ви втратите телефон або його вкрадуть.
  2. Не упускайте з уваги свої документи і нікому їх не віддавайте (під заставу, для "оформлення документів", реєстрації тощо).
  3. Призначайте зустрічі з незнайомцями у людних місцях та повідомляйте знайомим, куди ви йдете та з ким зустрічаєтеся.
  4. Намагайтеся весь час бути в контакті з дитиною: тримайте за руку, не відходьте від коляски, особливо якщо у натовпі. Для евакуації з дитиною краще не брати валізу, а обмежитись рюкзаком, щоб руки були зайняті лише дітьми. В ЄС вас забезпечать усім необхідним.
  5. Не залишайте дитину з незнайомцями, якщо вони не є представниками влади чи офіційними волонтерами. До того ж робити це можна лише у спеціально відведених місцях, школах чи дитячих кімнатах.
  6. Розкажіть дитині, як діяти, якщо вона загубиться: залишатися на тому місці, де вона втратила маму; звертатися за допомогою лише до людей у формі поліцейського чи медпрацівника; не панікувати; не йти нікуди з іншими дорослими.
  7. Довіряйте лише офіційним представникам влади чи волонтерам. Їх можна відрізнити за формою, бейджиком. Звертайтеся безпосередньо до органів влади, поліцейських дільниць, лікарень або посольств. Не соромтеся попросити документи.
  8. У кишеню дитячого одягу вкладіть або пришийте записку з інформацією про дитину: ПІБ, рік народження, медичні вказівки, ім'я та контактний номер батьків або добрих знайомих.
  9. Довіряйте інформацію лише з офіційних джерел: посольств, соціальних установ, міграційних служб, міністерства внутрішніх та міжнародних справ, управління соціального забезпечення та страхування.
  10. Якщо ви опинилися в небезпеці, дзвоніть до служби екстреної допомоги – 112 – загальна лінія екстреної допомоги в ЄС.

Нагадаємо, ми розповідали, як отримати допомогу та захист українським переселенцям у Туреччині.

Головне