Розлучення за 10 гривень: українцям розповіли, як можна найшвидше і найдешевше розірвати шлюб

Автор: Марченко Любов

На жаль, розлучення – зворотний бік медалі шлюбу, і воно в житті трапляється нерідко. Окрім того, що це морально обтяжливий процес для обох із подружжя, то він ще й нерідко затягується в часі на півроку і більше, а також вартує відчутних грошей.

Розлучення за 10 гривень: українцям розповіли, як можна найшвидше і найдешевше розірвати шлюб - today.ua

Юристка Наталія Ковальова розглянула різні обставини розлучень, а також розповіла, коли розлучення обійдеться "найменшою кров'ю".

Перший варіант. Подружжя розлучається за обопільною згодою. У них немає спільних неповнолітніх дітей, кредитів і претензій щодо майна.

Такий випадок – найпростіший. Розлучення в цьому випадку не займе більше одного місяця, а вартість держмита дорівнює 8,50 гривні. Сплатити його може хто завгодно із подружжя.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Другий варіант. У подружжя немає спільного майна і спільних неповнолітніх дітей. Але хтось із подружжя не дає згоди на розлучення.

Тоді доведеться розлучатися через суд. Ініціатор розлучення має подати позовну заяву. Процес може затягнутися більш ніж на півроку: від 2 до 8 місяців. Крім того, позивачеві доведеться сплатити судовий збір у розмірі 992,40 гривні. Другий із подружжя згодом має йому компенсувати ці витрати за рішенням суду або за добровільної згоди.

Розлучення за 10 гривень: українцям розповіли, як можна найшвидше і найдешевше розірвати шлюб

Третій варіант. Обоє згодні на розлучення, не мають одне до одного ніяких майнових претензій, але в подружжя є спільні неповнолітні діти.

У цьому випадку можна подати спільну заяву щодо розірвання шлюбу. Але спільної заяви в цьому випадку буде замало: треба представити нотаріально посвідчений договір, яким буде обумовлено місце проживання дитини (дітей), участь кожного з батьків в утриманні дитини, а також порядок здійснення батьками права на особисте виховання дитини.

У таких випадках, якщо з договором, що стосується дитини (дітей) все гаразд, то процес розлучення не має бути довшим за місяць. Крім того, доведеться заплатити судовий збір у розмірі 496,20 гривні.

Четвертий варіант – найскладніший. В цьому випадку у подружжя є спільні неповнолітні діти, одне до одного мають майнові претензії, у них є кредити і, крім того, хтось із них не погоджується на розлучення.

"Це найдовший та найвитратніший процес розлучення, адже крім самого розірвання шлюбу, необхідно вирішити питання щодо дітей (місця проживання та утримання) та майнові питання", - пише юристка.

У цьому випадку, крім позову про розлучення, треба також подавати позов щодо визначення місця проживання дитини, а також позови про стягнення аліментів на утримання дітей і дружини (аліменти на утримання дружини платяться, якщо дитині ще немає трьох років) та про поділ майна.

Таке розлучення можуть розглядати в суді від 6 місяців до 3 років. А розмір судового збору буде залежати від кількості вимог позивача. Тоді вони сумуються.

Судові збори можуть бути такі:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • за вимогу про розлучення – 992,40 грн;
  • за вимогу про визначення місця проживання дітей – 992,40 грн;
  • 1% від вартості майна, що підлягає поділу, але не менше 992,40 грн. та не більше 7443,00 гривень.

За вимогу про стягнення аліментів заявник судовий збір не сплачує.

Нагадаємо, у грудні 2021 року в Україні зріс прожитковий мінімум, а в зв'язку з цим зросли і соцвиплати на дітей.

Головне